Warhammer 40,000: Battlesector

Premiera:
15.07.2021
Gatunek:
strategia
Platforma:
PC, XONE, PS4
Producent:
Black Lab Games
Wydawca:
Slitherine Ltd.
Język:
polskie napisy

O grze

Warhammer 40,000 Battlesector to strategia turowa od studia Black Labes Games wydana przez firmę Slitherine w wersjach na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Jak wskazuje tytuł mamy tutaj do czynienia z produkcją osadzoną w doskonale znanym uniwersum Warhammera 40,000, które doskonale znane jest fanom gier figurkowych.

Co istotne, za opracowanie Warhammer 40,000 Battlesector nie odpowiadają nowicjusze, ale ekipa, która wcześniej przygotowała Battlestar Galactica Deadlock i cykl Star Hammer. Docelowym trybem rozgrywki jest oczywiście kampania fabularna. Przechodząc aż 20 rozbudowanych misji z akcją osadzoną na księżycu Baal postaramy się pomóc sierżantowi Carleonowi i jego sojusznikom w walce z Tyranidami. 

Warhammer 40,000 Battlesector oferuje także tryb Skirmish i multiplayer, który dostępny jest w dwóch wariantach - klasycznie za pośrednictwem internetu oraz lokalnie, czyli w trybie hot seat (gorące krzesło), więc możemy zmierzyć się nie tylko z przypadkowymi graczami spotkanymi w internecie, ale także znajomymi przy jednym ekranie. 

Pod względem mechaniki Warhammer 40,000 Battlesector pozostaje grą wierną założeniom gatunku, toteż zabawa skupia się na wygrywaniu rozmaitych bitew, podczas których kluczem do sukcesu jest umiejętne zarządzanie jednostkami. Należy zaznaczyć, że gra oddaje do dyspozycji ponad 60 zdolności i 50 rodzajów broni. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i5-4460, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 750 2 GB VRAM, DirectX 11, 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX