O grze

Vigor to dystrybuowana w modelu biznesowym free-to-play strzelanka sieciowa z perspektywy trzeciej osoby, która została stworzona przez utalentowane studio Bohemia Interactive mające na swoim koncie serię Operation Flashpoint, Arma, a także niezwykle popularne DayZ. Gra jest dostępna do pobrania na wszystkich platformach docelowych za darmo, ale w toku rozgrywki możemy kupić dodatkowe przedmioty za prawdziwe pieniądze. 

Akcja gry Vigor toczy się w postapokaliptycznym świecie. Podczas rozgrywki trafiamy na tereny niegdysiejszej, zdewastowanej Norwegii. Eksplorując bezlitosne Rubieża musimy zrobić wszystko, aby utrzymać się przy życiu. 

Vigor to gra, w której działamy albo samotnie, rozgrywając mecze w trybie Shootout (Deathmatch), abo też współpracujemy z innymi użytkownikami, mierząc się z pozostałymi uczestnikami zabawy w wariancie Elimination, gdzie naprzeciwko siebie stają dwie pięcioosobowe drużyny. Tytuł oferuje również dodatkową opcję zabaw, czyli Encounters, gdzie walczymy o przetrwanie, zbierając surowce, a następnie budując i ulepszając schron. W momencie śmierci postaci gracza traci on dostęp do wszystkiego.

Warto również wspomnieć o dodatkowej aktywności Loot Events, dzięki której możemy rywalizować o wartościowe łupy. W trakcie takich sesji nasze zadanie w Vigor skupia się na przejmowaniu zrzutów. Nie jest to wcale takie proste, bo musimy uważać na innych graczy, a także unikać zabójczych radioaktywnych obłoków. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10, procesor Intel Core i3-8100 lub AMD Ryzen 3 1300X, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 680 lub AMD Radeon R9 280, DirectX 12, szerokopasmowe połączenie internetowe, 18 GB wolnego miejsca na dysku twardym