The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Producent: Bethesda Softworks Wydawca: Cenega Poland Premiera: 9.6.2015 Gatunek: RPG Wersja językowa: EN Wydania tej gry: The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited (edycja premierowa), The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited to pierwsza gra z serii The Elder Scrolls, w której gracze mogą bawić się online ze znajomymi. Gra nie wymaga opłacania miesięcznej subskrypcji - wystarczy ją kupić i cieszyć się rozgrywką bez ograniczeń.


W The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited między trzema stronnictwami trwa wojna o Cyrodiil, krainę położoną w sercu Tamriel. Tymczasem daedryczny książę Molag Bal planuje wciągnąć Tamriel do swego królestwa i uczynić z wszystkich ludzkich dusz swoich niewolników. Tylko najlepsi czempioni mogą pokrzyżować jego plany i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.


Na graczy czeka ogromny świat, obejmujący mroźne, górzyste tereny Skyrim, mroczne bagna i wiele innych, ciekawych i pięknych lokacji. W każdej z nich czekają nowe wyzwania, zadania, ruiny i lochy do zwiedzania w pojedynkę lub w grupach, potężni bossowie, tajemnice i skarby do zdobycia, a także mnóstwo książek, w których można znaleźć ciekawe informacje. Jak w każdej grze z serii The Elder Scrolls, możemy mordować mordować i kraść, ale musimy zachować ostrożność, gdyż za łamanie prawa grożą konsekwencje.


W The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited dostępnych jest kilka klas postaci - Dragonknight, który posiada ogromną siłę, możliwość nakładania ziemnych tarcz i przywoływania upiornych smoków na pole walki; Templar posiadający błogosławieństwo Aedry, mogący leczyć sojuszników i przypalać przeciwników; Nightblade specjalizujący się w skrytym działaniu i magii cienia; Sorcerer mogący przyzywać daedryczne sługi, korzystać z mocy burz i wielu innych zaklęć. W grze możemy wybierać również spośród rozmaitych rodzajów zbroi, broni, zaklęć i umiejętności, by personalizować nasz styl walki.


Musimy dołączyć również do jednego ze stronnictw, których celem jest odparcie atakujących Daedr i zajęcie tronu Cyrodiil, by zaprowadzić w świecie gry własne porządki. Potężne twierdze są nieustannie oblegane, a wojna między graczami należącymi do różnych frakcji trwa nieustannie.


Gra oferuje także zaawansowany system wytwarzania przedmiotów. Gracze mogą specjalizować się jako krawcy, cieśle, kowale, alchemicy, zaklinacze czy kucharze, by wytwarzać broń, zbroje bądź przygotowywać pyszne dania i móc nimi handlować. Wygląd zbroi można personalizować, dobierając jej kolory spośród 150 opcji.


Po ukończeniu głównego wątku fabularnego i zdobyciu maksymalnego poziomu zabawa się nie kończy - gracze mogą stawiać czoła jeszcze trudniejszym wyzwaniom - np. zwiedzać lochy w wersji dla weteranów i walczyć z nowymi bossami. Mogą także zdobywać Punkty Czempionów i odblokowywać nowe zdolności.

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited