Stories Untold

Premiera:
27.02.2017
Gatunek:
przygodowa, indie
Platforma:
PC, XONE, PS4, Switch
Producent:
No Code
Wydawca:
Devolver Digital
Język:
angielska

O grze

Stories Untold to pierwszoosobowa gra przygodowa. Za przygotowanie tytułu odpowiada niezależne studio No Code, a wydaniem na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Switch zajęła się firma Devolver Digital.

Pod względem fabularnym mamy tutaj do czynienia z nietypową konstrukcją, bowiem Stories Untold nie opowiada jednej, lecz cztery odrębne historie z akcją osadzoną w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Łączą się one ze sobą w tajemniczą antologię, ale w każdym scenariuszu otrzymujemy nie tylko zupełnie inną fabułę, ale i unikatowe rozwiązania w mechanice rozgrywki.

Stories Untold oferuje klasyczne sterowanie przy użyciu interfejsu point and click. Niezależnie od tego, czy poznajemy wydarzenia w klimatach horroru czy też science-fiction, możemy bez problemu kierować postaciami widocznymi na ekranie, zwiedzać lokacje, kolekcjonować przedmioty i nie tylko.

Warto dodać, że Stories Untold posiada starannie wykonaną, realistyczną oprawę wizualną w dwóch wymiarach. Na uwagę zasługuje ponadto nastrojowy soundtrack i ścieżka dźwiękowa budująca odpowiedni klimat.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, procesor Intel Core Duo, 2 GB RAM, DirectX 9.0, 400 MB wolnego miejsca na dysku twardym