GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Sniper Elite III: Afrika

Sniper Elite III: Afrika

Producent: Rebellion

Wydawca: Techland

Premiera: 27.06.2014

Gatunek: akcja

Wersja językowa: PL KINOWA, EN

Sniper Elite III: Afrika to wojenna gra akcji, która przenosi graczy w realia II wojny światowej, gdzie wcielając się w amerykańskiego strzelca wyborowego, Karla Fishburne’a, mamy za zadanie wykonać szereg niebezpiecznych misji. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio Rebellion, a wydaniem zajęła się firma 505 Games.

Sniper Elite III: Afrika oddaje do dyspozycji graczy rozbudowaną kampanię z wieloma nieliniowymi zadaniami, rozgrywanymi na wielkich obszarach. Dzięki temu użytkownik może wykazać się kreatywnością i wykonać daną misję na wiele różnych sposobów. Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się załatwić sprawę po cichu, czy też przeprowadzimy frontalny atak. Warto zauważyć, że po raz kolejny twórcy zadbali o autentyczną balistykę, a także fakt, że wpływ na lot pocisku ma grawitacja oraz siła i kierunek wiatru.

Sniper Elite III: Afrika, podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, zawiera system kamery rentgenowskiej. Funkcja ta umożliwia dokładnie zapoznanie się z torem lotu pocisku, a także obserwowanie, jak kula przedostaje się przez przeszkody, w tym między innymi ciało ofiary. Twórcy postarali się również o liczne usprawnienia w zakresie sztucznej inteligencji, interfejsu użytkownika oraz udoskonalili oprawę wizualną i dźwiękową swojego dzieła.

system operacyjny: Windows Vista (Service Pack 2), Windows 7 (Service Pack 1) lub Windows 8, procesor: dwurdzeniowy z SSE3 (Intel Pentium D 3GHz / AMD Athlon 64 X2 4200) lub lepszy, 2 GB RAM, 18 GB wolnego miejsca na HDD, karta graficzna zgodna z Microsoft DirectX 10.0, 256 MB RAM (NVIDIA GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3870) lub lepsza, karta dźwiękowa zgodna z Microsoft DirectX 10.0, Microsoft DirectX 11.0