Outer Wilds

PEGI:
Od 7 lat
Język:

O grze

Outer Wilds jest grą przygodową z perspektywy trzeciej osoby stworzoną przez studio Mobius Digital i wydaną dzięki firmie Annapurna Interactive na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

W pewnym sensie mamy tutaj do czynienia z grą przypominającą No Man’s Sky, bowiem w trakcie rozgrywki eksplorujemy przestrzeń kosmiczną, mając ogromną swobodę działania. Po pierwsze jednak, wszystkie planety zostały zaprojektowane przez twórców, więc nie są generowane losowo. Po drugie natomiast, wyprawa kończy się po około 20 minutach, gdyż dochodzi wtedy do wielkiego wybuchu układu słonecznego, a gracz rozpoczyna zabawę od nowa, będąc tym samym uwięzionym w pętli czasowej.

Outer Wilds skupia się więc na odkrywaniu tajemnic skrywanych przez rozmaite planety, które nota bene ulegają rozmaitym zmianom wraz z upływem czasu. Musimy więc uważać na piasek, by ten nie pochłonął podziemnego miasta, uniemożliwiając nam odwiedzenie tego miejsca. Niekiedy doświadczymy również rozpadu powierzchni danej planety pod naszymi stopami, więc będziemy musieli uważnie stawiać kolejne kroki.

Warto dodać, że Outer Wilds zawiera aspekty survivalowe, więc trzeba regularnie monitorować poziom tlenu i nie zapominać o paliwie.