Grime

Premiera:
02.08.2021
Gatunek:
akcja, RPG, platformowa
Platforma:
PC
Producent:
Clover Bite
Wydawca:
Akupara Games
Język:
angielska

O grze

Grime to dostępna wyłącznie na PC platformowa gra akcji z elementami RPG nastawiona na eksplorację i walkę z przeciwnikami. Za stworzenie tytułu odpowiada niezależne studio Clover Bite

Na wstępie warto zaznaczyć, że Grime spodoba się miłośnikom gier należących do gatunku souls-like, bowiem czerpie garściami z twórczości From Software i innych firm wzorujących się na dziełach azjatyckiego developera. Na porządku dziennym jest tutaj obserwowanie zachowania przeciwników, blokowanie i parowanie ataków czy też wykonywanie uników, nierzadko musimy także skorzystać z odpowiednich umiejętności naszego bohatera.

Cechą charakterystyczną Grime jest jednak system rozwoju postaci. Po pokonaniu wroga żyjącą bronią (od mieczy ze szponami aż po bicze ze stonóg) pozyskujemy szczątki nieżyjących oponentów, tym samym odblokowując nowe talenty zwiększające nasze szanse na przetrwanie w kolejnych starciach. Dzięki temu można dostosować styl rozgrywki do własnych preferencji.

Grime osadzone jest w surrealistycznym świecie. Gra posiada trójwymiarową oprawę wizualną, ale rozgrywkę ukazano z perspektywy kamery bocznej.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, procesor Intel Core i5 3470 lub odpowiednik AMD, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce 960 lub odpowiednik AMD, DirectX 10, 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym