Fire Emblem: Engage

Premiera:
20.01.2023
Gatunek:
jRPG
Platforma:
Switch
Producent:
Intelligent Systems
Wydawca:
Nintendo
Język:
angielska

O grze

Fire Emblem: Engage to kolejna odsłona cyklu taktycznych gier jRPG z turowym systemem walki. Za stworzenie produkcji odpowiedzialne jest niesamowicie doświadczone studio Intelligent Systems, natomiast wydaniem tytułu dostępnego wyłącznie na konsoli Switch zajęła się oczywiście firma Nintendo.

Cztery królestwa, bohaterowie z innych światów, ale jeden cel - wojna przeciwko Fell Dragon, podczas której trzeba zrobić wszystko, by uporać się ze złem. Teraz, czyli tysiąc lat później, wszystko wskazuje na to, że Zaklęty Smok może się odrodzić… Dlatego też musimy połączyć siły z postaciami z wcześniejszych części serii Fire Emblem i wyruszyć w długą i niebezpieczną podróż jako Boski Smok, który ma za zadanie wypełnić swoje przeznaczenie, jakim jest zebranie Pierścieni Emblematów i przywrócenie dawnego porządku na Kontynencie Elyos. 

Fire Emblem: Engage oferuje możliwość połączenia sił z dzielnymi protagonistami. Za sprawą tej pozycji będziemy współpracować z takimi postaciami, jak Marth i Celica. System przewiduje opcję odziedziczenia broni, umiejętności i nie tylko. W ten sposób będziemy mogli zyskać przewagę w trakcie starć z napotkanymi przeciwnikami. 

Warto dodać, że Fire Emblem: Engage posiada wykonaną w mangowym stylu oprawę wizualną. Gra zawiera wyłącznie tryb kampanii i nie znajdziemy tu żadnych wariantów rozgrywki wieloosobowej.