Farathan

Premiera:
16.11.2023
Gatunek:
RPG
Platforma:
PC
Producent:
Farathan Studio
Wydawca:
Farathan Studio
Język:
polskie napisy

O grze

Farathan to niezwykle interesujący projekt autorstwa polskiego, dwuosobowego polskiego Farathan Studio, którego członkowie przez około dekadę przygotowali odpowiedź na kultowego Gothica.

W związku z powyższym Farathan jest oczywiście grą cRPG z perspektywy trzeciej osoby, której akcja toczy się w średniowiecznym świecie fantasy. Podczas rozgrywki możemy eksplorować otwarty świat wypełniony licznymi zadaniami głównymi i misjami pobocznymi. Kampania fabularna oferuje co najmniej kilkadziesiąt godzin rozgrywki.

Farathan przedstawia rozgrywającą się w prowincji Elion historię, która ma miejsce 15 lat po tym, jak ojciec kierowanej przez nas postaci podbił wspomniane ziemie, a następnie zginął pod Calden w trakcie bitwy z orkami. Nastały niespokojne czasy i wiele wskazuje na to, że dojdzie do wojny domowej. Pojawiają się również plotki na temat śmierci cesarza. W kuluarach mówi się także o… Farathan, czyli pewnej tajemniczej organizacji…

Warto również wspomnieć, że Farathan – w przeciwieństwie do wielu nowych gier tego typu – nie zamierza oferować znaczników, by przywrócić radość z eksploracji, która towarzyszyła nam w starszych produkcjach.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10, procesor Intel Core i5 9600K, 6 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050, DirectX 12, 90 GB wolnego miejsca na dysku twardym