Chants of Sennaar

Premiera:
05.09.2023
Gatunek:
przygodowa
Platforma:
PC, XONE, PS4, Switch
Producent:
Rundisc
Wydawca:
Focus Entertainment
Język:
polskie napisy

O grze

Chants of Sennaar to niezwykle klimatyczna gra przygodowa od niezależnego studia Rundisc wydana dzięki firmie Focus Entertainment na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Switch

Akcja gry Chants of Sennaar toczy się w świecie nawiązującym do doskonale znanej wszystkim opowieści o Wieży Babel. Rozpoczynają swoją podróż po tajemniczych lokacjach dowiadujemy się, że podzieleni od zarania dziejów Ludy Wieży przestały ze sobą rozmawiać, lecz mówi się, że pewnego dnia dysponujący odpowiednią wiedzą i siłą Podróżnik będzie w stanie zburzyć mury i przywrócić Równowagę.

Chants of Sennaar oferuje mechanikę rozgrywki, która skupia się na eksplorowaniu lokacji składających się na wielki labirynt, odkrywaniu ich tajemnic i rozwiązywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek. Podczas zabawy będziemy odkrywać różnego rodzaju starożytne języki, a umiejętność ich rozszyfrowania nieczęsto pozwoli nam uporanie się z łamigłówkami.

Warto dodać, że w Chants of Sennaar pojawiają się także zakazane strefy, do których dostaniemy się, korzystając ze zdolności skradania i przebiegłości umożliwiających przechytrzenie pilnujących ich Strażników.