Afterimage

Premiera:
26.04.2023
Gatunek:
przygodowa, akcja, 2D, metroidvania
Platforma:
PC, XONE, PS4, Switch, PS5, XSX
Producent:
Aurogon Shanghai
Wydawca:
Modus Games
Język:
angielska

O grze

Afterimage to przygodowa gra akcji z dwuwymiarową oprawą wizualną w stylu klasycznej metroidvanii. Za opracowanie tytułu odpowiada studio Aurogon Shanghai, a wydaniem zajęła się firma Modus Games.

Za sprawą Afterimage trafiamy do Engardin, czyli stworzonego przez jedno z najwyższych bóstw mistycznego, pół-otwartego świata, który składa się z ponad 15 unikatowych obszarów. Podczas rozgrywki odwiedzamy gigantyczne wulkany, strome kaniony, głębokie morza, a także pewną tajemniczą wieżę…

Afterimage skupia się na eksplorowaniu lokacji, walce z przeciwnikami i rozwijaniu kierowanej przez nas postaci. Autorzy przygotowali ponad 150 typów przeciwników i 10 umiejętności do odblokowania, które zwiększą nasze szanse na przetrwanie w kolejnych starciach. Warto dodać, że kampania - według informacji opublikowanych przez wydawcę - przy pierwszym podejściu zapewnia od 25 do nawet 30 godzin zabawy.

Poszczególne obszary dostępne w Afterimage zostały narysowane ręcznie. Gra posiada niezwykle klimatyczną, starannie wykonaną grafikę.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7 64 bit, procesor Intel Core 2 Duo E4500 lub AMD Athlon 64 X2 5600+, 4 GB RAM, karta graficzna Intel UHD Graphics 630, DirectX 11