W co zaGRAMy w marcu 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca

Adam "Harpen" Berlik
2022/02/28 14:00
2
0

Powiedzieć, że będzie w co grać, to nic nie powiedzieć. Zapowiada się fenomenalny miesiąc!

Puzzle Quest 3

W co zaGRAMy w marcu 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca

  • platformy docelowe: Android, iOS
  • data premiery: 1 marca
  • producent: Infinity Plus 2
  • wydawca: 505 Games

Kilka tygodni temu, dość niespodziewanie zapowiedziano Puzzle Quest 3, od razu podając dzienną datę premiery. Nowa odsłona popularnego cyklu gier logicznych zadebiutuje 1 marca na urządzeniach przenośnych z systemami operacyjnymi iOS i Android, natomiast w przyszłym roku trafi również na PC. Warto dodać, że dzieło autorstwa studia Infinity Plus 2 będzie dystrybuowane przez 505 Games w modelu biznesowym free-to-play.

Za sprawą Puzzle Quest 3 trafimy do fantastycznego świata Etheria i będziemy robić wszystko, aby uratować go przed zagładą. Zajmiemy się więc eksplorowaniem lokacji i wykonywaniem zadań, podczas których niejednokrotnie zmierzymy się z napotkanymi przeciwnikami. Co istotne, starcia zrealizowano tu w doskonale znanej formule “połącz trzy”, więc chcąc pokonać wrogów będziemy musieli dopasowywać do siebie kryształy w tym samym kolorze. Pozwoli to nam nie tylko zadać cios, ale także na przykład uleczyć się czy odnowić punkty many.

Elex II

  • platformy docelowe: PC, Xbox Series X, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4
  • data premiery: 1 marca
  • producent: Piranha Bytes
  • wydawca: THQ Nordic

GramTV przedstawia:

Piranha Bytes nie tworzy idealnych gier, daleko im do tego. Jednocześnie są to produkcje, w które zwyczajnie chce się grać, między innymi dlatego, że eksploracja czy walka z przeciwnikami sprawia w nich ogromną frajdę. Tak samo może być w Elex II, czyli kontynuacji całkiem udanego cRPG-a z 2017 roku, który powstał w studiu odpowiedzialnym za serię Gothic czy Risen.

Elex II przeniesie nas do postapokaliptycznego, fantastyczno-naukowego świata, pozwalając na zapoznanie się z wydarzeniami rozgrywającymi się kilka lat po historii ukazanej w pierwowzorze. Będziemy zwiedzać świat zarówno pieszo, jak i przy wykorzystaniu plecaka odrzutowego. Wszystko po to, by ponownie uratować świat, odnaleźć syna głównego bohatera i ochronić swoją rodzinę. Aby to zrobić, wyruszymy w długą i niebezpieczną podróż, w trakcie której znajdziemy odpowiednich sojuszników.

Komentarze
2
MisticGohan_MODED
Gramowicz
28/02/2022 16:59

SW3 będzie musiało porywalizować z Ghostwire w tym miesiącu. Na ich korzyść idzie fakt, że premiera prawie miesiąc wcześniej.

Headbangerr
Gramowicz
28/02/2022 16:54

Nareszcie jest w co grać. Dopiero, co wyszło Elden Ring, a tu jeszcze Elex II, Settlers, Gran Turismo 7 i Kirby. Wyjątkowo udany ten marzec :)