W co zaGRAMy w lutym 2023 roku - najciekawsze premiery miesiąca

Adam "Harpen" Berlik
2023/02/03 17:00

Hogwarts Legacy, czyli nowa gra w świecie Harry'ego Pottera, powrót Company of Heroes i Settlersów, kontynuacja The Forest, remake Yakuzy... Będzie w co grać!

Deliver Us Mars

Deliver Us Mars, W co zaGRAMy w lutym 2023 roku - najciekawsze premiery miesiąca
  • platformy docelowe: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4
  • data premiery: 2 lutego
  • producent: KeokeN Interactive
  • wydawca: Frontier Foundry

Po sukcesie ciepło przyjętego Deliver Us The Moon z 2019 roku studio KeokeN Interactive postanowiło pójść za ciosem, w efekcie czego “za chwilę” zagramy w pełnoprawną kontynuację tej przygodowej gry akcji w klimatach science-fiction. Deliver Us Mars, bo tak nazwano wspomniany sequel, pozwoli nam przenieść się oczywiście na tytułową, Czerwoną Planetę. Zadaniem niejakiej Kathy Johnson, a więc naszej bohaterki, będzie odzyskanie statków należących do kolonii ARK, które zostały skradzione przez członków tajemniczej organizacji Outward. Aby tego dokonać, będziemy musieli eksplorować lokacje, zbierać przedmioty, rozwiązywać zagadki i nie tylko - w Deliver Us Mars pojawią się również sekwencje zręcznościowe. Co ciekawe, produkcja zaoferuje możliwość obserwowania wydarzeń zarówno z perspektywy pierwszej, jak i trzeciej osoby (do wyboru).

Hogwarts Legacy

  • platformy docelowe: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5
  • data premiery: 10 lutego
  • producent: Avalanche Software
  • wydawca: Warner Bros. Games

W przypadku Hogwarts Legacy, czyli zbliżającego się wielkimi krokami RPG-a akcji od studia Avalanche Software, od razu warto zaznaczyć, że nie wcielimy się w nim w słynnego czarodzieja, Harry’ego Pottera. Na potrzeby produkcji, która zostanie wydana przez koncern Warner Bros., przygotowano zupełnie nową historię przedstawiającą wydarzenia rozgrywające się przed fabułą ukazaną w książkach autorstwa J.K. Rowling. Dla wielu graczy to dobra informacja, bo nie trzeba znać ani wspomnianych już powieści, ani filmów, by zrozumieć opowieści ukazane w Hogwarts Legacy. Za sprawą Hogwarts Legacy trafimy do wielkiego, otwartego świata. Gra ma zaoferować dużo swobody (jak to w sandboxach), pozwalając na wybieranie zadań głównych i misji pobocznych, nie zabraknie również istotnych decyzji do podjęcia, a także - rzecz jasna - walki z przeciwnikami za pomocą różnorodnych zaklęć.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Renchar
Gramowicz
04/02/2023 10:32

Atomic Heart jak będzie dobry po pierwszych recenzjach biorę.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
04/02/2023 03:44

Nic dla mnie w tym miesiącu.