Felieton

Dlaczego warto zarwać noc dla The Game Awards 2019?

pepsi, 11.12.2019 17:00 0

W nocy z czwartku na piątek rozdane zostaną nagrody dla najlepszych gier 2019 roku. Ale nie tylko. The Game Awards 2019 skrywa w sobie bowiem multum niespodzianek.

Ceremonia nagrodzenia najlepszych tytułów mijającego roku, od kilku lat organizowana przez Geoffa Keighleya pod nazwą The Game Awards, oferuje znacznie więcej aniżeli wyłonienie zwycięzców w kilkunastu wyznaczonych kategoriach. Tak jest zresztą nie od wczoraj – formuła ta funkcjonowała bowiem na długo zanim wydarzenie zmieniło nazwę na TGA. A dlaczego konkretnie warto zarwać noc dla The Game Awards 2019?

https://www.youtube.com/watch?v=sqYfnAeiWew&feature=emb_logo

Mając na uwadze komentarze pod wyżej zaprezentowanym filmem może się wydawać, że odpowiedź na to złożone skądinąd pytanie jest zasadniczo krótka: dla Elden Ring. Nowa produkcja From Software, a więc studia, które dało światu uwielbianą serię Dark Souls oraz równie świetnego Bloodborne’a, powstająca we współpracy z George’em R.R. Martinem, ma wreszcie zostać pokazana publicznie. W jakiej formie? Liczymy co najmniej na trailer, choć i to nie jest jeszcze przesądzone. Na razie internet żyje bowiem tylko plotką – ale za to jakiego kalibru. Na TGA 2019 ma zostać ogłoszona data premiery Elden Ring, a takiej zapowiedzi musi towarzyszyć materiał wideo.

To może być gwóźdź, ale nie jedyna pozycja interesująco zapowiadającego się programu. Geoff Keighley zdradził, że ujawnionych zostanie około 10 tytułów, a dodatkowo pokazane zostaną materiały z gier już ogłoszonych. Wśród prasowych domysłów dominują stali bywalcy tego typu prognoz, jak Batman: Arkham, nowy Splinter Cell, wielki powrót Tony’ego Hawka, a nawet kontynuacja Horizon: Zero Dawn. Czy organizatorom uda się odpalić aż takie fajerwerki? Niewykluczone, wszak w zeszłym roku doczekaliśmy się ogłoszenia The Outer Worlds, Mortal Kombat 11, Far Cry: New Dawn i nowego Dragon Age’a, pośród wielu, wielu innych prezentacji.

Na pewno na TGA 2019 swoją obecność zaznaczy Wolfeye Studios, czyli nowy zespół Raphaela Colantonio, założyciela Arkane Studios (seria Dishonored). Mamy ponadto poznać pierwszą pozycję z portfolio Riot Forge, wydawnictwa utworzonego przez twórców League of Legends z Riot Games. Specjalne ogłoszenie szykują też autorzy Fortnite’a z Epic Games i Warframe z Digital Extremes. Spośród już ogłoszonych tytułów pojawią się Gears Tactics, Ori and the Will of the Wisps, Half-Life: Alyx i Ghost of Tsushima. Galę swoją obecnością uświetnią m.in. prezes Nintendo of America Reggie Fils-Aime i gwiazda NBA Stephen Curry, a występy muzyczne dadzą Green Day i Chvrches.

To wszystko będą przeplatały ogłoszenia zwycięzców spośród nominowanych tytułów. Najwięcej szans na zdobycie nagrody ma Death Stranding Hideo Kojimy z dziewięcioma nominacjami. Na maksymalnie osiem statuetek może liczyć Control od Remedy Entertainment.

Transmisję z The Game Awards 2019 będzie można obejrzeć na żywo w internecie – także na naszych łamach, gdzie będziemy również na bieżąco podawać najważniejsze wiadomości z gali. Bądźcie więc z nami w nocy z czwartku na piątek (12/13 grudnia). Początek zaplanowano na godz. 2.30 czasu polskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=jxAihuiYxuU

 

najnowsze