Mitologia, fantastyka i kryminał w jednym - recenzja gry The Myth Seekers: Legenda Wulkana

Adam "Harpen" Berlik
2017/09/03 10:00
0
0

The Myth Seekers: Legenda Wulkana pokazuje, jak można ciekawie połączyć mitologię z kryminałem, doprawiając ją elementami fantastyki i polityki.

Mitologia, fantastyka i kryminał w jednym - recenzja gry The Myth Seekers: Legenda Wulkana

Choć sprawa zaczyna się naprawdę typowo, szybko okazuje się, że historia przygotowana na potrzeby gry The Myth Seekers: Legenda Wulkana zaoferuje nam coś więcej niż poszukiwania zaginionego członka tytułowej organizacji, który badał wykopaliska Mussoliniego w Rzymie. Jako zupełnie nowa agentka Myth Seekers, Amelia, czyli specjalistka od rzymskiej mitologii, wyruszmy do stolicy Włoch, ale po drodze odwiedzimy również Pragę, wyspę Capri czy Pompeje. Wszystko po to, by oczywiście dowiedzieć się, co sprawiło, iż kolega po fachu Amelii przepadł bez śladu. Ale w toku rozgrywki bardzo szybko zorientujemy się, że naszym zadaniem jest także odnalezienie Młotu Wulkana, czyli niezwykle cennego artefaktu, mogącego wyrządzić ogromne szkody, jeśli wpadnie w niepowołane ręce.

Omawiając fabułę recenzowanej produkcji warto również zaznaczyć, że nazwa Myth Seekers nie jest przypadkowa. Agencja zajmuje się bowiem walką z istotami nadprzyrodzonymi i innymi zagrożeniami, które wiele osób uznaje za mity czy legendy (i okazuje się, że nimi nie są, bo na swojej drodze spotkamy tajemnicze postacie władające niesamowitymi mocami). Mamy tu więc odrobinę mitologii, jest też nieco magii, polityki, a dodatkowo fantastyki, elementów szpiegowskich i typowego kryminału. Mieszanka iście wybuchowa, ale trzeba przyznać, że Sunward Games doskonale wiedziało, co robi, decydując się na takie połączenie. Historia opowiedziana w grze jest bowiem zróżnicowana i wielowątkowa, skutecznie zachęcając odbiorcę do zapoznania się z kolejnymi wydarzeniami.

The Myth Seekers: Legenda Wulkana korzysta z rozwiązań wypracowanych na potrzeby gatunku HOPA już wiele lat temu, ale jak wielu innych, nowych przedstawicieli tego rodzaju przygodówek, stara się odpowiednio urozmaicić przebieg zabawy. W tym przypadku do dyspozycji otrzymujemy możliwość korzystania z rozmaitych artefaktów, które pojawiają się w prawym dolnym rogu ekranu, tuż obok przycisku umożliwiającego aktywowanie podpowiedzi. Wśród tych przedmiotów znajdziemy między innymi róg obfitości czy też specjalną tiarę. To właśnie dzięki nim możemy użyć potężnych mocy na wskazanych obiektach otoczenia i osiągnąć postępy w kluczowych fragmentach opowieści.

GramTV przedstawia:

Sięganie po artefakty nie jest jednak tak częste, jak mogłoby się wydawać, dlatego też przez znaczną część trzygodzinnej kampanii zajmujemy się eksplorowaniem lokacji, rozmawianiem z napotkanymi postaciami oraz szukaniem przedmiotów, które posłużą nam do rozwiązania mniej skomplikowanych łamigłówek. Oprócz konieczności łączenia elementów wyposażenia ze sobą, do dyspozycji oddano między innymi możliwość umieszczania wskazanych obiektów w odpowiednich miejscach (tym sposobem porządkujemy bałagan na danej planszy), układania puzzli, obracania pierścieniami tarczy w celu ułożenia właściwego wzoru, ustawiania figur kotów zgodnie ze wzorem umieszczonym na kartce, i tak dalej, i tak dalej. Nie zabrakło oczywiście plansz z ukrytymi obiektami, a także poznawania historii poprzez czytanie krótkich książek czy też oglądanie przerywników filmowych.

Największą zaletą The Myth Seekers: Legenda Wulkana jest harmonia wszystkich elementów rozgrywki. Fabuła idealnie współgra tu z rozgrywką, a oprawa graficzna wielokrotnie potrafi zachwycić. Biorąc pod uwagę fakt, że akcja rozgrywa się nie tylko w miejscach doskonale znanych z mitologii, ale także fantastycznych lokacjach, takie zróżnicowanie zasługuje na uznanie.

7,5
W sam raz na niedzielne popołudnie
Plusy
  • ciekawe połączenie fantastyki z mitologią, kryminałem i elementami szpiegowskimi
  • fabuła wykorzystuje schemat walki dobra ze złem, ale dzięki zróżnicowanym lokacjom śledzi się ją z przyjemnością
  • dobrze zaprojektowane, różnorodne zagadki
  • klimatyczna oprawa audiowizualna
Minusy
  • nie wnosi nic nowego do gatunku
  • niektóre zagadki doskonale znamy z innych gier typu HOPA
Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!