Jedziemy na Intel Extreme Masters 2016

Kamil Ostrowski
2016/02/01 13:00
0
0

Daty, atrakcje, ceny biletów, opcje zakwaterowania, opcje transportu. Wszystko co musicie znać planując wyjazd na Intel Extreme Masters Katowice 2016.

Jedziemy na Intel Extreme Masters 2016

Tegoroczna odsłona polskiego Intel Extreme Masters zbliża się wielkimi krokami. Turtle Entertainment Polska poinformowało już o dacie imprezy, jest oficjalne wydarzenie na Facebooku, w ruch poszły też pierwsze bilety. Najwyższa chyba pora, aby zacząć przygotowania do wyjazdu. Nie wiecie od czego zacząć, trudno jest Wam sobie poukładać w razem wszystkie informacje? Nie bójcie się - jesteśmy tutaj, żeby Wam pomóc.

Czym jest Intel Extreme Masters Katowice 2016?

Katowicka impreza to kulminacyjny punkt dziesiątego sezonu Intel Extreme Masters - jednej z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych lig e-sportowych na świecie. Cykl imprez organizowanych przez Electronic Sports League (część Turtle Entertainment GmbH) we współpracy z Intelem co roku przyciąga uwagę setek tysięcy miłośników wirtualnych zmagań z całego świata. Każdy sezon podzielony jest na przystanki, które organizowane są w różnych miejscach na świecie. Ostatni turniej w sezonie, tak zwane "World Championship", pozwala wyłonić najlepszych z najlepszych. W marcu 2016, podobnie jak w 2015 i 2014, to właśnie Polacy będą gospodarzami wielkiego finału.


Czym jest Intel Extreme Masters Katowice 2016? , Jedziemy na Intel Extreme Masters 2016

W Katowicach główną atrakcją będą oczywiście zmagania w trzech najpopularniejszych dyscyplinach: League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive i Starcraft II: Legacy of the Void. Na zwycięzców poza wieczną chwałą czeka też pół miliona dolarów, które znajdzie się w puli nagród.

Kiedy i gdzie?

Tegoroczny IEM został zaplanowany na pierwszy weekend marca. Otwarcie planowane jest na wczesne popołudnie w piątek, 4go, a ostatnie mecze powinny się zakończyć późnym wieczorem w niedzielę, 6go. Lokalizacja pozostaje niezmienna - Katowice. Centrum wydarzeń pozostaje Spodek, w którym odbywały się będą najważniejsze mecze (prawdopodobnie lwią część czasu zagarnie League of Legends). Dodatkiem jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe (tuż obok hali widowiskowo-sportowej), w którym ostatnio organizowane były targi, a także turnieje w pozostałe gry.

Dokładny adres Spodka to: Aleja Korgantego 35, 40-005, Katowice.Kiedy i gdzie? , Jedziemy na Intel Extreme Masters 2016

Bilety

Co do zasady Intel Extreme Masters w Katowicach pozostaje imprezą otwartą. Możemy ustawić się w kolejce i. mieć nadzieję na to, że zostaniemy wpuszczeni (bramki są otwierane o 11:00). Długie wężyki chętnych do wejścia ciągną się jednak kilometrami. Powiedzmy sobie szczerze - jeżeli naprawdę Wam zależy na tym, żeby znaleźć się na terenie Spodka, to musicie zainwestować w płatną wejściówkę. Uprawniają one do korzystania z osobnego wejścia, które momentami się korkuje, ale generalnie rzecz biorąc pozwala na komfortowy udział w imprezie. Wejście płatne pozwala nam też dostać się do środka wcześniej, bo już od godziny 10:00. Biletów jest kilka rodzajów:

  • Bilet jednodniowy - kosztuje 60 złotych. Oddzielnie są sprzedawane wejściówki na kolejne dni: piątek, sobotę i niedzielę;
  • Karnet trzydniowy - kosztuje 150 złotych. Pozwala wejść na teren imprezy przez cały weekend;
  • Karnet PREMIUM - 500 zł - Karnety premium są sprzedawane osobno dla Counter-Strike'a, League of Legends i Starcrafta II. Każdy z nich daje możliwość wejścia na teren imprezy przez cały weekend, a także gwarantuje miejsce siedzące w jednej z wybranych stref premium (oddzielnych dla każdej z wymienionych gier-dyscyplin);
  • Bilet God Mode - 4000 zł - Opcja dla tych bardzo zamożnych i po prostu obrzydliwie bogatych. Wykupienie tego biletu gwarantuje miejsce siedzące w każdej ze stref premium, zakwaterowanie w pięciogwiazdkowym hotelu Monopol, dostęp do strefy VIP z cateringiem i zestaw gadżetów. Traktujcie to jako bardzo drogą kolekcjonerkę;
  • Bilet na spotkanie z YouTuberami - 99 zł - pozwala wejść na teren imprezy w dniu 5, albo 6 marca. Coś dla tych, których interesuje spotkanie z YouTuberami. Więcej informacji na stronie wydarzenia;
  • Karnet na spotkanie z YouTuberami - 500zł - bilet ten daje możliwość wejścia na teren Spodka przez cały weekend, pozwala dowolnego dnia wziąć udział w spotkaniu z YouTuberami, a także uprawnia do wstępu do strefy VIP dla TouTuberów.

GramTV przedstawia:

Dodatkowe atrakcje

Intel Extreme Masters to nie tylko zmagania w trzech kluczowych dyscyplinach. To także turniej w inne gry, większe i mniejsze. Warto wspomnieć chociażby o zmaganiach w Heroes of the Storm o 100 000 dolarów i wejście do finałów światowych. Zdziwiłbym się, gdyby zabrakło dużego wydarzenia w Hearthstone i World of Tanks, ale póki co na ten temat cisza. Wydarzeniem, które przyciągnie sporo uwagi będzie też na pewno spotkanie z YouTuberami, o którym wspominałem wyżej.Dodatkowe atrakcje, Jedziemy na Intel Extreme Masters 2016

Jeżeli zmęczy Was śledzenie zmagań e-sportowych, to sporo rzeczy do roboty będziecie na pewno mieli na hali targowej w Centrum Kongresowym. Wystawią się tam firmy z Polski i zza granicy, nie zabraknie konkursów, cosplayerek i cosplayerów, a także innych atrakcji. Uwierzcie mi, na Intel Extreme Masters nie idzie się nudzić.

Dojazd, zakwaterowanie, koszty pobytu

Szerzej na ten temat rozpisałem się w zeszłym roku. Jeżeli planujecie wyjazd odpowiednio wcześniej, to warto jest się rozejrzeć za PolskimBusem, albo innym przewoźnikiem autokarowym. W innym wypadku pozostaje Wam pociąg, który jedzie nieco szybciej, ale jest zdecydowanie droższy. Ci z Was, którzy dojeżdżają z bardzo daleka pozostaje również opcja samolotowa z przesiadką w Warszawie. Nie ma się co bać kosztów, bo chociaż wysokie, to nie są wcale kosmiczne. Dla przykładu, lot Szczecin-Katowice z przesiadką w Warszawie to 485 złotych w dwie strony.

Koszty zakwaterowania na cztery noce zaczynają się od około 150 złotych za osobę w hostelach (pokoje wieloosobowe) i 500 złotych w hotelach (pokoje dwuosobowe). W związku z ogromnym zainteresowaniem proponuję poszukać alternatywnych form noclegu, na przykład pokoi gościnnych oferowanych za pośrednictwem Airbnb.

Jeżeli chodzi o pozostałe koszty, to z doświadczenia wiem, że absolutnie minimum to sto złotych na dzień, jeżeli nie planujecie oszczędzać na wszystkim, chcecie coś zjeść w środku, wieczorem wyjść ze znajomymi na miasto, itd.

Z czym na IEM?

Gdybym był Waszym osobistym doradcą, Waszym consigliere, to radziłbym Wam, abyście wyjazd potraktowali poważnie, bo tylko w ten sposób wyciągniecie z Intel Extreme Masters jak najwięcej. Po pierwsze, warto jest zainwestować w bilet. Mam nadzieję, że uda Wam się go kupić, bo pierwsza pula rozeszła się w pięć minut. Druga sprawa - poświęćcie cały weekend i spędźcie w Spodku przynajmniej na dwa dni. Po trzecie, wybierzcie sobie grę, którą będziecie śledzić PRZEDE WSZYSTKIM. Nie ma możliwości, żebyście zobaczyli wszystko, więc potrzebujecie czegoś, na czym się skupicie, a z drugiej strony szkoda też nie dać szansy innym grom i np. ominąć dobrze szykujący się mecz w tytuł, z którym nie mamy do czynienia na co dzień. Ostatnia sprawa. Koniecznie śledźcie materiały dotyczące Intel Extreme Masters na Gram.pl. Będzie ich dużo, zarówno przed, jak i w trakcie imprezy. To tyle z mojej strony - powodzenia w przygotowaniach!

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!