Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Grand Theft Auto IV - zapowiedź

Zaix...
2008/01/27 16:17
83
0

Grand Theft Auto, odcinek IV

Grand Theft Auto, odcinek IV

Grand Theft Auto, odcinek IV, Grand Theft Auto IV - zapowiedź

Zaskakującym zagadnieniem jest to, że niektóre bardzo dobre jakościowo gry z przepiękną grafiką i świetną fabułą, nie mają takiej siły przebicia i dotarcia do graczy, jak inne. To uzmysławia, jak bardzo ważnym elementem produkcji jest jej tematyka. Fanów ścigania się samochodami czy kopania piłki nożnej jest wielu. Jeszcze więcej potrafią przyciągnąć do siebie wielkie, rozbudowane RPG, z ich epickimi wręcz historiami, ale i tak okazuje się, że wygrywa Grand Theft Auto – stawiająca nas pośrodku żyjącego miasta i pozwalająca na ogrom możliwości symulacja gangstera. Czy więc marzeniem największej liczby graczy jest po prostu bycie gangsterem? Biorąc pod uwagę akcję wyciekającą z monitora w każdej minucie spędzonej z tą serią - to chyba nie dziwne.

I niech nie zmyli was czwórka stojąca przy tytule. Bynajmniej nie będzie to czwarta część gry: w końcu tylko na PC doczekaliśmy się już pięciu. Zdecydowanie jednak można powiedzieć o tej części jako o nowej – czwartej już – generacji tegoż tytułu. Po prostu - zupełnie inny niż dotychczas poziom jakości. A to tylko i wyłącznie zaleta…

Bałkański kocioł

Jak wiadomo, w każdym GTA ogromną rolę odgrywała fabuła i pod tym względem oczywiście nic nie uległo zmianie. Tym razem jednak, dla odmiany, wcielimy się w mężczyznę pochodzącego ze wschodniej Europy, a dokładniej mówiąc z Bałkan. Bohater, którego ruchy będziemy animować, nie jest miłym typkiem. Jak sam przyznał, życie jest skomplikowane i robił w nim wiele różnych rzeczy. Złych rzeczy. Niezadowolony ze swojego dotychczasowego losu i jednocześnie zachęcony przez swojego kuzyna Romana, postanawia przybyć do Ameryki i zakosztować wspaniałego, bezproblemowego życia, istnego American Dream.

Niko, bo tak właśnie nazywa się ów mężczyzna, nie wziął jednak pod uwagę jednego: ludzie kłamią. W tym wypadku okłamał go jego kuzyn, opisując jak to w Liberty City doskonale mu się powodzi. Rozpisywał się o wielkiej forsie, imprezowym amerykańskim życiu, pięknych, szybkich furach i nie gorszych pannach. Ponadto Roman zaprosił Niko do siebie, obiecując, że i on uszczknie sobie kawałek z tego pysznego tortu. Życie jednak jest brutalne, a prawda zawsze wyjdzie na jaw – prędzej czy później.

Dla Niko prawda wyszła na jaw o wiele za późno. O tym, że jego kuzyn nie jest żadnym wielkim gangsterem, a jedynie płotką w przestępczym morzu, dowiaduje się, gdy już stawia swoje stopy na amerykańskiej ziemi. Przekonuje się, że Roman zamiast pięknych dziewczyn ma jedną, która do tego nie wie, czy traktować go na poważnie, zamiast szybkich samochodów ma firmę taksówkarską, a zamiast wielkich pieniędzy – wielki dług, i to u bardzo, bardzo złych ludzi. Wszystko to, czego doświadczył w swojej ojczyźnie, spotyka w LC. Tyle, że zwielokrotnione co najmniej kilka razy. Wschodnia Europa nauczyła jednak Niko, że nigdy nie jest tak źle, aby nie mogło być gorzej oraz, że poradzić sobie można w każdej sytuacji. I to właśnie będzie nasze zadanie: poradzić sobie w tym ogromnym mieście, pełnym drapieżnych ryb i rekinów próbujących nas pożreć, a poprzez zjadanie mniejszych ryb samemu stawać się coraz większym i większym.

Liberty York… znaczy New City

Zadania, przed którymi przyjdzie nam stanąć, w gruncie rzeczy nie będą znacząco odbiegać od tego wszystkiego, co widzieliśmy chociażby w San Andreas. Nadal liczyć się będzie wykonanie zleconej nam misji, a każda z nich dostarczy nam akcji aż w nadmiarze. Do tego sama gra ma być mniej liniowa, a warstwa fabularna bardziej rozbudowana oraz złożona. Możliwe będzie różnorodne zakończenie poszczególnych wątków, a więc można powiedzieć, że rozgrywka będzie bardziej swobodna.

Miasto, w którym umiejscowiona będzie akcja, to oczywiście doskonale nam już znane z poprzednich części Liberty City, wzorowane na Nowym Jorku. Tym razem jednak wzorowane dużo lepiej i dokładniej. Twórcy pragną, jak sami przyznają, oddać strukturę miasta najlepiej jak się tylko da. W tym celu przenoszą najważniejsze budowle, ale i nadają całemu miastu charakter podobny do tego, jaki panuje w NY. Robią to poprzez bardzo podobne ułożenie dzielnic czy też wzorowanie się na naprawdę istniejących w „Wielkim Jabłku” miejscach.

Cały obszar gry zawęża się tylko i wyłącznie do Liberty City wraz z jego obrzeżami w postaci Alderney (New Jersey) – nie będzie kilometrów lasów i pól, tak jak to było w poprzedniej części. Dzielnice, które złożą się na LC to: Broker, Algonquin, Bohan oraz Dukes, którym to w rzeczywistości odpowiadają Brooklyn, Manhattan, Bronx i Queens. Po terenie tego miasta poruszać się będziemy pieszo, pojazdami, drogą wodną lub komunikacją miejską (pociągiem lub - co będzie nowością - taksówką). Ze względu na to, iż cała akcja gry dzieje się tylko na terenie miejskim, zrezygnowano z obecnych w poprzednich częściach samolotów – jest jednak spora szansa, że helikoptery się uchowają. Nie zabraknie za to wielu samochodów oraz motocykli, co jest już chyba cechą rozpoznawczą Grand Theft Auto. W czterokołowcach pojawią się przydatne systemy GPS, dzięki którym łatwiej i szybciej dotrzemy na miejsce.

Inną cechą charakterystyczną GTA od zawsze było żyjące swoim życiem miasto. Jednakże w nowej części będzie to o wiele lepiej dopracowane. W samym San Andreas owe żywe miasto składało się z bezsensownie jeżdżących samochodów oraz bezcelowo chodzących po ulicach ludzi. Tym razem mieszkańcy robią o wiele więcej, niż jedynie spacer po ulicach. Oni po prostu mają swoje życie - siedzą, dyskutują, czytają gazety, rozmawiają przez telefony, załatwiają swoje sprawy. Można nawet rzec, iż są w grze sami dla siebie, a nie jedynie dla nas. Małym zmianom ulegnie system celowania. Teraz naciśnięcie lewego triggera spowoduje przejście w tryb celowania i zablokowanie celownika na najbliższym celu. W tym momencie prawa gałka analogowa służy do wybrania części ciała, w którą chcemy celować. Podczas tego wszystkiego, akcję oglądamy z prawej strony, nad plecami bohatera – całkiem podobnie jak w Gears of War.

Nie jedz fast foodu

Jak pamiętamy, w poprzedniej części dość ważnymi aspektami opisującymi naszego bohatera były wskaźniki mięśni, kondycji, umiejętności strzelania itd. Tym razem twórcy lekko odchodzą od takiej formuły. Nadal będziemy mieli sporą władzę nad wyglądem i pewnymi cechami Niko, ale już obejdzie się bez takich rzeczy, jak konieczność chodzenia na siłownię. Po prostu te elementy RPG ograniczono. Jednocześnie nadal istnieć ma możliwość kupowania jedzenia, zmieniania ubrań czy umawiania się z kobietami.

O nowej jakości względem GTA IV mówi się nie tylko ze względu na zupełnie świeże podejście do symulacji miasta, ale i ze względu na grafikę. Sinik gry – niejaki R.A.G.E. wykorzystany do tej pory m.in. w Table Tennis – generować ma zarówno świetną grafikę, jak i ulepszoną fizykę. Trzeba przyznać (jeśli chce się być szczerym), że do tej pory oba te elementy za dobre nie były. Screeny pozwalają mieć jednak nadzieję, że będzie właśnie tak, jak obiecują twórcy. Ukazują one doskonale wyglądające miasto, z setkami dobrze oddanych obiektów i pięknymi efektami w postaci odblasków słońca na ogromnych budynkach czy pięknie rozświetlone neonami nocne miasto. Co do fizyki, trzeba wierzyć twórcom na słowo. Wiadomo tyle, że zaimplementowano do gry m.in. ulepszoną animację ruchów ludzi czy zgodne z rzeczywistością wybuchy. Dopracowany ma także być aspekt postrzałów w poszczególne części ciała oraz poprawiony realizm zachowania się tłumu. Nie dość, że pamiętać ma on nasze zachowania, to do tego ścigani będziemy jedynie za te przestępstwa, które miały naocznych świadków. Tak samo policja, która zacznie nas ścigać, gdy przeskrobiemy coś na oczach niebieskiego. Zgubienie pościgu nie będzie załatwiać sprawy. Na mapie zaznaczona będzie strefa, od której - o ile nie chcemy mieć problemów – należy trzymać się z daleka.

GramTV przedstawia:

Co jest jeszcze szalenie ważne, to fakt, że po raz pierwszy chyba w całej serii (nie licząc części na PSP) pojawi się multiplayer stworzony przez twórców! Pozwoli on na jednoczesną rozgrywkę aż 16 graczom na raz, a jego aktywacja odbędzie się poprzez telefon komórkowy Niko. To jedna z największych innowacji i jednocześnie jedna z tych najmniej spodziewanych.

Premiera tego murowanego hitu planowana jest na 29 kwietnia tego roku. Oczywiście chodzi jedynie o Xbox 360 oraz PlayStation 3. Do tego do wersji na konsolę rodem z Microsoftu udostępnione będą specjalne dodatki, m.in. w postaci dodatkowych epizodów do gry. Wersja na PC być może powstanie, ale póki co jest o niej zupełnie cicho. Jeżeli więc nie jesteście jeszcze przekonani co do kupna konsoli – no to macie kolejny, i to bardzo ważny, argument na tak.

Materiał filmowy

Grand Theft Auto IV wreszcie wchodzi w świat nowej generacji. Dotychczasowa oprawa graficzna była zawsze ładna i dopracowana, ale nigdy nie oszałamiała swoim widokiem. Nowa częsc ma szansę to zmienic, a przynajmniej tak wydaje się oglądając wszystkie trailery. Poniżej prezentujemy trzy filmy. Dwa pierwsze wprowadzą was nieco w fabułę gry podczas gdy trzeci jest zabawną i miłą formą prezentacji... pudełka.

Komentarze
83
C7_4K
Gramowicz
26/04/2008 21:46

GTA IV jeśli wyjdzie na konsole to na pewno bedzie wymagać procesora typu c2d np E4400 2 GB ramu oraz grafe minimum 8600 GTX 512 MB

Dejred
Gramowicz
20/04/2008 17:21

Grand Theft Auto IV jest BOGIEM!!!!!!! I BASTA!!!!!!

Pablo09
Gramowicz
03/03/2008 21:36

Jeżeli premiera PC zapowiadana jest na październik 2008 to oznacza oczywiście że:1. Trochę na nią poczekamy...2. Twórcy chyba przy tworzeniu gry mieli na myśli żeby gra była skierowana na konsole...

ZaYeR
Gramowicz
03/03/2008 21:33
Dnia 27.01.2008 o 18:33, morze napisał:

> Tekst bardzo dobry, gdyby tylko nie te usterki ... od siebie dodam, że drugi filmik jest z > BurnOut''a ;) ZaYeR: Jeśli nie czytałeś wszystkich postów, powiadomię Cię, że kupa osób już to powiedziała. Więc na przyszłość czytaj to, co inni powiedzieli, bo inaczej wychodzisz na durnia (sorry za dosłowność, ale taki jestem :>)

Przeczytałem kilka z braku czasu. No, no jaka dosłowność, pewnie jesteś z siebie dumny ... jak paw

FPSProjekt
Gramowicz
16/02/2008 08:38
Dnia 06.02.2008 o 21:18, Tauri napisał:

Fajnie by było gdyby GTA IV wylazło na PC. My PC''towycy możemy tylko trzymać kciuki :)

październik 2008 na PC!? http://www.topcd.cz/produkt/sw-grand-theft-auto-iv-predobjednavka-10433/

FPSProjekt
Gramowicz
16/02/2008 08:38
Dnia 06.02.2008 o 21:18, Tauri napisał:

Fajnie by było gdyby GTA IV wylazło na PC. My PC''towycy możemy tylko trzymać kciuki :)

październik 2008 na PC!? http://www.topcd.cz/produkt/sw-grand-theft-auto-iv-predobjednavka-10433/

Kamcik06
Gramowicz
06/02/2008 22:17

Gra jest bardzo fajna (z tego co widać) i na pewno ją kupie. Na szczęście mam źródełko i kupie ją troszke wcześniej i taniej :-) Polecam!!!

Tomek1120
Gramowicz
06/02/2008 21:21

Gra jest tak oczekiwana na całym świecie że MS i Sony zapowiedziało obniżkę swoich konsol. Premium w USA stanieje do 299$. PS3 podobno też ma sporo stanieć.

Tauri
Gramowicz
06/02/2008 21:18

Fajnie by było gdyby GTA IV wylazło na PC. My PC''towycy możemy tylko trzymać kciuki :)

ANATOEK
Gramowicz
06/02/2008 13:38

jak Gta IV ma wyjść tylklo na ps3 i xboxa to ja dziękuje. Jak gra nie wyjdzie na psp lub pc to szkoda. lecz gra powinna pojawić się na wszystkich konsolach i pc tak jak vice citi lub sunandreas . większość fanów tej gry była by wściekła a producent chyba chce aby jego gra przyjeła się dla wszystkich graczy.

Tonny_Hax
Gramowicz
04/02/2008 21:24

A mnie najbardziej ciekawi jakie będą wymagania sprzętowe, bo dotychczas każda część GTA miała dość małe.Hyh, grafika mowi chyba sama za siebie ^^. Bajeczne oswietlenie i cieniowanie, grafika moge powiedziec ze powala z nog wzgledem tego co widzielismy w GTA 3,vice city czy san andreas. Jezeli producenci dadza graczom naprawde wolna reke, aby uczestniczyc swobodnie w wielkim miescie (tak jak to zostalo przedstawione na filmikach) to gra ma szanse, a co wiecej ma murowane miejsce na podium ;]. Coz wiecej chciec poprostu kolejne dobre GTA i ten fakt powinien uszczesliwiac chyba kazdego ;d.

EveRte
Gramowicz
04/02/2008 18:16

A mnie najbardziej ciekawi jakie będą wymagania sprzętowe, bo dotychczas każda część GTA miała dość małe.

szymasrlz
Gramowicz
03/02/2008 17:54

Tja... "najlepsza gra 2008 w kategorii NAJLEPSZE ODWZOROWANIE NY" xDMam wrażenie, że na forum teraz same dzieciaki siedzą... Fajnie jest się czasem odprężyć przy VC (SA już mi się tak nie podobało)- pownerwiać policję, "poskakać" wozami, wykonać kilka misji, przeleciecieć się odrzutowcem...Ale jeżeli chodzi o ogólną ocenę ostatnich GTA, to nijak ma się ona do takich gier, jak:Half-LifeMax PayneUnreal Tournament (1!)i wielu, wielu innych...Czy fabuła w VC / SA była ciekawa? Może i tak... ale czasami jej absurdalizm mnie dobijał :/W końcu w skrócie można opisać ją tak:Od ZERA do SUPER GANGSTERA, czyli poradnik mówiący o tym, jak wykorzystać dziwaczne konflikty pomiędzy ludźmi na stołkach i zgarnąć najfajniejszą willę w okolicy :|Grafika w VC nie była brzydka... Taka stylizacja była dosyć fajna. Ale w SA stylizacja zamieniła się w kolorowe wytwory nienajlepszego silnika graficznego.Fizyki w grze nie było prawie wcale...Policja i ludzie byli głupi...A 90% graczy GTA, których znam nie przechodziło kampanii, tylko wpisywało kody i bezmyślnie strzelało do przechodniów!Naturalnie kiedy pokazałem im 2 część, czy London stwierdzali, że jest beznadziejna...Cóż... GTA umiera wraz z inteligencją i coraz mniejszą średnią wieku graczy (po maturze większość ludzi już nie za bardzo ma czas grać... a małolaty szturmują internet...)ECH...

szymasrlz
Gramowicz
03/02/2008 17:54

Tja... "najlepsza gra 2008 w kategorii NAJLEPSZE ODWZOROWANIE NY" xDMam wrażenie, że na forum teraz same dzieciaki siedzą... Fajnie jest się czasem odprężyć przy VC (SA już mi się tak nie podobało)- pownerwiać policję, "poskakać" wozami, wykonać kilka misji, przeleciecieć się odrzutowcem...Ale jeżeli chodzi o ogólną ocenę ostatnich GTA, to nijak ma się ona do takich gier, jak:Half-LifeMax PayneUnreal Tournament (1!)i wielu, wielu innych...Czy fabuła w VC / SA była ciekawa? Może i tak... ale czasami jej absurdalizm mnie dobijał :/W końcu w skrócie można opisać ją tak:Od ZERA do SUPER GANGSTERA, czyli poradnik mówiący o tym, jak wykorzystać dziwaczne konflikty pomiędzy ludźmi na stołkach i zgarnąć najfajniejszą willę w okolicy :|Grafika w VC nie była brzydka... Taka stylizacja była dosyć fajna. Ale w SA stylizacja zamieniła się w kolorowe wytwory nienajlepszego silnika graficznego.Fizyki w grze nie było prawie wcale...Policja i ludzie byli głupi...A 90% graczy GTA, których znam nie przechodziło kampanii, tylko wpisywało kody i bezmyślnie strzelało do przechodniów!Naturalnie kiedy pokazałem im 2 część, czy London stwierdzali, że jest beznadziejna...Cóż... GTA umiera wraz z inteligencją i coraz mniejszą średnią wieku graczy (po maturze większość ludzi już nie za bardzo ma czas grać... a małolaty szturmują internet...)ECH...

Pile
Gramowicz
03/02/2008 15:59

Grę kupie na pewno. Gram w nią od pierwszej części. A co do awaryjności xboxa to przyznaje że miałem już z nim problemy ale i tak wymiata ;)

MisioKGB
Gramowicz
03/02/2008 12:42

też bym sadzil ze Xbox 360 jest lepszy od PS 3 jakby mi sie po 2 miesiacach nie popsuł ;) a wracajac do tematu to mam nadzieje że wersji na PC nie zniszczą bo tak ma wyjść i to napewno ;)

FIX_EN
Gramowicz
02/02/2008 23:14

Dałem 5 mam nadzieje że gra wyjdzie na pc

Infinitiv
Gramowicz
02/02/2008 21:27

No pewnie, bo i tak XboX 360 jest lepszy od PS3. Nie muszeę pisać, dlaczego. xD

kiler266
Gramowicz
02/02/2008 20:41

Dobrze by było jak gta wyszło bo na pc , bo nie bede kopował ps3 specjalnie dla gta 4 :D

Kuba003
Gramowicz
02/02/2008 18:31

GTA 4 nadal gram w SA. Tylko kiedy wyjdzie na PC pewnie 2009. A jeśli nie na PC to u kumpla sie pogra na konsoli xD.

gordonsumner
Gramowicz
01/02/2008 19:07

recenzja dobra, na pewno zachęca nie tylko do samej gry, ale także niecierpliwych do nabycia PS.jestem fanką GTA, jeszcze pamiętam mizerną w porównaniu do najnowszych GTA II xD jedyna gra, która mnie wciągnęła (no, może jeszcze nfs ;] ), dlatego tez czekam na wersję na peceta, bo PS nabyć chyba nie zdołam :>

Beliar-13
Gramowicz
31/01/2008 21:01

Ta część GTA będzie świetna, nie mogę się doczekać aż wyjdzie na PC. Ale oby wyszło :D

SKIL
Gramowicz
31/01/2008 15:50

i wyjdzie tydzień po egzaminach:D:D:D

Kafar
Gramowicz
31/01/2008 02:38
Dnia 30.01.2008 o 23:09, Marcus Fenix napisał:

to najlepsza część GTA jaka do tej pory się ukazała ma okazje zostać grą roku 08. pod wieloma względami np:fabuła,grafika,fizyka gry,świetnie odwzorowany NY, muzyka. jeden minus: brak wersji PC choć morze jednak.

Skąd Ty do diaska takie informacje posiadasz ?:/ Nie oceniaj do czasu aż nie zagrasz aczkolwiek to Wy będziecie sądzeni:)Liczę na tą grę po prostu.. każda zapowiedź umacnia mnie w tym.

Marcus_Fenix
Gramowicz
30/01/2008 23:09

to najlepsza część GTA jaka do tej pory się ukazała ma okazje zostać grą roku 08.pod wieloma względami np:fabuła,grafika,fizyka gry,świetnie odwzorowany NY, muzyka.jeden minus: brak wersji PC choć morze jednak.

Stefan_Skellen
Gramowicz
30/01/2008 22:40

Ah, jeszcze tylko trzy miechy ;)

Pelieton
Gramowicz
30/01/2008 21:33

I tak I ani II nie przebije ;p

hagen321
Gramowicz
30/01/2008 17:14

już nie trzeba usunołem zamówienie

Stefan_Skellen
Gramowicz
30/01/2008 09:52

Skoro potierdzileś to już nic nie da sie zrobic.

hagen321
Gramowicz
29/01/2008 15:34

no na pewno będzie fajna a wie ktoś może jak usuwać zamówienia potwierdzone na cenega.pl

Zagul
Gramowicz
29/01/2008 09:04

Gra będzie na pewno super, tak jak jej poprzednie części, tylko jedno pytanie: Czy to wyjdzie na PC-eta.

muszczu
Gramowicz
28/01/2008 17:01

murowany hit:) śmiało można już powiedzieć, że będzie to największy hit 2008 ;)

Petro-7
Gramowicz
28/01/2008 13:41

2000% NA 100% ta będzie WIELKI hit !! !! !! :D

bartek002
Gramowicz
28/01/2008 09:44

hmm to vicecity bylo 3.5 a sa 3.8 czy jak

Doktor93
Gramowicz
28/01/2008 08:09

Ufff... W końcu przeczytałem i obejrzałem. Dobrze, że to poprawiliście. Tekst fajny, ale tylko rozbudził moje chęci. Chcę więcej! ;]Pozdrawiam...

grizzler
Gramowicz
28/01/2008 00:54

"Co jest jeszcze szalenie ważne, to fakt, że po raz pierwszy chyba w całej serii (nie licząc części na PSP) pojawi się multiplayer stworzony przez twórców! Pozwoli on na jednoczesną rozgrywkę aż 16 graczom na raz, a jego aktywacja odbędzie się poprzez telefon komórkowy Niko."Błąd. Multiplayer był już w pierwszym GTA.

hagen321
Gramowicz
27/01/2008 22:03

mam nadzieje że wyjdzie na pc a jak nie no to nic naszczęście niedługo moje urodziny i rodzice kupują mi ps3a gta4 już zamówiłem z jakimiś dodatkami koszulką kubkiem naklejką i czymś tam jeszcze teraz tylko czekać.

ArtoXx
Gramowicz
27/01/2008 21:49

Multiplayer hehehe "...a jego aktywacja odbędzie się poprzez telefon komórkowy Niko."... multiplayer aktywowany za pomocą komórki Nico kojaży mi się z jednym- Wyślij sms o treści MULTIPLAYER na numer 7995 za jedyne 49,90$ + Vat.

ArtoXx
Gramowicz
27/01/2008 21:38

i to miedzy innymi dla tej gry kupuje PS3 jak i Assassins Creed oraz Army of Two of couse :D

milten6
Gramowicz
27/01/2008 21:06
Dnia 27.01.2008 o 20:55, Gol Galad napisał:

Grafika nie na poziomie Crysisa

Taa, gdyby była na takim samym poziomie, to można by było spodziewać się wymagań rzędu tych znanych z Assassin''s Creed x2 :P.Szykuje się hit, szkoda tylko, że o wersji pecetowej ani widu ani słychu :|.

Gol_Galad
Gramowicz
27/01/2008 20:55

Grafika nie na poziomie Crysisa, ale i tak jest bardzo dobra. Można by wziąć interakcję rodem z Just Cause, jakaś świetną fizykę oraz gangsterski klimat, wtedy powinien wyjść GTA IV, a gra będzie w niemalże 99% hitem......

Test_Drive
Gramowicz
27/01/2008 20:14

Podobno grafika i fizyka postaci będzie olśniewająca

Phelela
Gramowicz
27/01/2008 19:58

No ja czekam na GTA 4 na PC i wtedy będę mógł ocenić , jak wogóle kupie , bo nnarazie nie posiadam żadnych konsol ;)

M3rc3n0r
Gramowicz
27/01/2008 19:48

Mam nadzieje, ze w tym GTA będzie lepsze AI, bo jak narazie to było cienko. I oby nie było syndromu pojawiających się znikąd samochodów, które miały być usunięte w SA... Ludzie, którzy żyją własny życiem... to już miało być w SA. Jestem sceptycznie nastawiony...

master_matrox
Gramowicz
27/01/2008 19:43

Zapowiada się wielki hit :)Ja z niecierpliwością czekam na nową odsłonę Grand Theft Auto. Jak wiadomo poprzednie odsłony serii wszystkie były bardzo dobrymi produkcjami, które dostarczały graczowi masę gameplayu. Mam nadzieję, że nowa część nie zawiedzie. Na dodatek pierwszy raz od trzeciej odsłony dostaniemy nowy silnik graficzny, który prezentuje się bardzo dobrze.

DemoN_M4U
Gramowicz
27/01/2008 19:37

GTA 4 na PC w październiku to narazie tylko plotkaMulti był w GTA 1 i 2Ktoś napisał GTA VI a ktoś inny sie go czepia, nie wiem po co bo to oczywist że to literówka.I miasto nie będzie to samo co w 3 i LCS bo by ich w ciul ludzi zjechało że ciągle ta samo miasto, miasto z 4 jest dużo bardziej wzorowane na realu niż to z 3

Backstabber
Gramowicz
27/01/2008 19:21

Ech, bohater taki ''''okołosłowiański'', nowy engine, cyfrowy NY, a na PC pewnie nie będzie, ech...

Yourek94
Gramowicz
27/01/2008 19:04

Bardzo dobry artykuł

Sephirath
Gramowicz
27/01/2008 19:02

Rrrr, no autentycznie, nie mogę się doczekać jak dawno :>

Tomek1120
Gramowicz
27/01/2008 18:50

Ostatnio parę serwisów o grach poinformowało że GTA IV pojawi się na PC w październiku 2008.

Hakken
Gramowicz
27/01/2008 18:44

Link i filmik już poprawiony, za usterki przepraszamy.

szymoire
Gramowicz
27/01/2008 18:43

co do tekstu i błędów: multi był też w gta2

Rexaw
Gramowicz
27/01/2008 18:35

Takiego tytułu nie trzeba zapowiadać ;) Może nawet nie wolno ;P

morze
Gramowicz
27/01/2008 18:34
Dnia 27.01.2008 o 18:32, dominikańczyk napisał:

eeee z jakiej racji drógi filmik jest z barnout: paradise?? Ale mniejsza o to. Mam nadzieje że GTA wyjdzie na PC. Jeżeli nie to zostanie mi pogrywać w I,II,III i london. Z tego co widać na screenach to chyba poprawili wygląd dłoni. Dłonie w S.A były skandaliczne!

1.Sama nazwa PARADISE CITY daje do myślenie, nie?2.Zgodzę się z dłoniami (widać dokładne rysy itp.)

morze
Gramowicz
27/01/2008 18:33
Dnia 27.01.2008 o 18:07, ZaYeR napisał:

Tekst bardzo dobry, gdyby tylko nie te usterki ... od siebie dodam, że drugi filmik jest z BurnOut''a ;)

ZaYeR:Jeśli nie czytałeś wszystkich postów, powiadomię Cię, że kupa osób już to powiedziała. Więc na przyszłość czytaj to, co inni powiedzieli, bo inaczej wychodzisz na durnia (sorry za dosłowność, ale taki jestem :>)

Tokkarian
Gramowicz
27/01/2008 18:32

eeee z jakiej racji drógi filmik jest z barnout: paradise??Ale mniejsza o to. Mam nadzieje że GTA wyjdzie na PC. Jeżeli nie to zostanie mi pogrywać w I,II,III i london.Z tego co widać na screenach to chyba poprawili wygląd dłoni. Dłonie w S.A były skandaliczne!

ZaYeR
Gramowicz
27/01/2008 18:07

Tekst bardzo dobry, gdyby tylko nie te usterki ... od siebie dodam, że drugi filmik jest z BurnOut''a ;)

Krzycho
Gramowicz
27/01/2008 17:59
Dnia 27.01.2008 o 17:57, SłaVio napisał:

KrzychoCJ ma racje gta VI raczej narazie nie jest planowane na pc

No GTA VI (6) na pewno nie jest planowane na PC. Nawet GTA IV (4) nie jest. :d

SlaVio2
Gramowicz
27/01/2008 17:57

KrzychoCJ ma racje gta VI raczej narazie nie jest planowane na pc ale podobno na początku twórcy mieli zamiar rok po premierze na konsole wydać wersje na pc ale o tym się mówiło dawno temu więc teraz niewiem czy to nadal aktualne- poprostu ta sprawa ucichła

Krzycho
Gramowicz
27/01/2008 17:53
Dnia 27.01.2008 o 17:46, morze napisał:

PS. Gdzie jest niby ten błąd w tytule (chyba, że go już naprawili)?

Tutaj.

/old_forum/2008_04/20080127175304.jpg" class="ipsAttachLink ipsAttachLink_image">/old_forum/2008_04/20080127175304_m.jpg" class="ipsImage ipsImage_thumbnailed" alt="20080127175304">

morze
Gramowicz
27/01/2008 17:46
Dnia 27.01.2008 o 17:38, KrzychoCJ napisał:

> 1.Nie wiem, czy wiesz, ale GTA IV wychodzi na PC (jeśli dobrze pamiętam) w październiku. Nie wiem, czy wiesz ale to tylko wymysł jakiegoś tam francuskiego serwisu. EDIT: Błąd w tytule "Gradn Theft Auto IV - zapowiedź"

Warto wiedzieć. Dzięki, że mnie sprostowałeś.PS. Gdzie jest niby ten błąd w tytule (chyba, że go już naprawili)?

Krzycho
Gramowicz
27/01/2008 17:38
Dnia 27.01.2008 o 17:04, morze napisał:

1.Nie wiem, czy wiesz, ale GTA IV wychodzi na PC (jeśli dobrze pamiętam) w październiku.

Nie wiem, czy wiesz ale to tylko wymysł jakiegoś tam francuskiego serwisu.EDIT: Błąd w tytule "Gradn Theft Auto IV - zapowiedź"

Zurris
Gramowicz
27/01/2008 17:33

Hmm filmik filmikiem ale czemu ten kuzyn ma mieć imię Roman?A gierka szykuje się niezła :D Oby tylko wyszła po maturze :D

Q-Jot
Gramowicz
27/01/2008 17:31

hehehe ....filmik w dziale wideo po srodku jest z Burnouta Paradise !! Ale syf na gramie

wielku
Gramowicz
27/01/2008 17:31

no nawet fajna zapowiedz ale macie [znowu ;/] błąd w filmikach ten drugi to filmik z Burnout: Paradise ;/

morze
Gramowicz
27/01/2008 17:29

No w końcu - link działa. Lepiej późno niż później.PS. Piszę, co myślę - nie czepiać się.

fifi515
Gramowicz
27/01/2008 17:25

żeby wejść do tej recenzji trzeba nacisnąć na obrazek

Amdor
Gramowicz
27/01/2008 17:20

xbit71 - akcja bedzie w LC tyle, że będzie ono zupełnie inne - Nowy York.

R0bson
Gramowicz
27/01/2008 17:11

Możecie raz się przyłożyć i dać porządny link?

Scarven
Gramowicz
27/01/2008 17:04

Nie tylko link nie działa, ale i te reklamy gier nad każdym artykułem nie działają.

morze
Gramowicz
27/01/2008 17:04
Dnia 27.01.2008 o 17:00, Pawlo09 napisał:

Premiera już za niedługo ale ja liczę tylko żeby gra wyszła też na PC. A co do tekstu to bardzo ciekawy ale dla mnie trochę za krótki.

Pawlo09:1.Nie wiem, czy wiesz, ale GTA IV wychodzi na PC (jeśli dobrze pamiętam) w październiku.2.Mniej sarkazmu - wszyscy wiemy, że tekst jest krótki, a to z powodu tego zasra**** linku.

Magok
Gramowicz
27/01/2008 17:00

Premiera już za niedługo ale ja liczę tylko żeby gra wyszła też na PC.A co do tekstu to bardzo ciekawy ale dla mnie trochę za krótki.

Cherry69
Gramowicz
27/01/2008 16:59

Przepraszam bardzo, czy ktoś na gram.pl czyta komentarze albo sprawdza na bieżąco działanie strony? Ludzie, poprawcie linka!

Doktor93
Gramowicz
27/01/2008 16:48

Po godzinnej rozgrywce w Far Cry chciałem się trochę odprężyć i wszedłem na Gram.pl. A nóż ktoś na jakiegoś posta odp??? Patrzę i oczom nie wierzę. Zapowiedź GTA. Myślę sobie, że jakby nie patrzył to będzie pierwsza jaką przeczytam. I z wielką ochotą się za to zabrałem. Włączam chłonę pierwsze linijki tekstu. Spragniony, chcący jeszcze więcej klikam "tutaj". Hmmm... Wyrzuca mnie (jak i wielu innych) do strony głównej. No nic, próbuje dalej i dalej widzę reklamę z Harrym Potterem i jego Insygniami.Mam cichą nadzieję, że zaraz wszystko będzie ok...Pozdrawiam...

JaN-J
Gramowicz
27/01/2008 16:45

Heh to mam plany na długi weekend majowy.

M3rc3n0r
Gramowicz
27/01/2008 16:36

Kurde, na gram.pl jest dziwna plaga złych linków! To jest karygodne! Powinniście taki link sprawdzać kilka razy. Na innych stronach jakoś tego problemu nie mają..

NeTTo
Gramowicz
27/01/2008 16:31

Nie bedzie to miasto z GTA3 chociaz nazwa ta sama/ ps naprawcie ten link

morze
Gramowicz
27/01/2008 16:31

Ale wracając do tematu: GTA IV jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier na ten rok i KAŻDY to chyba wie. Jednak mam pewne obawy: jakiś czas temu był chyba artykuł o tym, że nowe GTA w Australii ma być od 15 lat - czy to oznacza, że będzie mniej brutalna (mam nadzieję, że nie).PS. Piszę, co myślę - nie czepiać się.

Vegan
Gramowicz
27/01/2008 16:31

Cieszy mnie to, że w GTA IV będzie celowanie jak w Crackdown''ie. Poza tym możemy tylko czekac na premiere (ale juz czuje w kosciach, kiedy to wyjde na olbrzymie miasto i ukrade swoje 1 auto - poczuje sie jak prawdziwy rasta :D)

Clicker
Gramowicz
27/01/2008 16:26

Hehe która to już zapowiedź ;P Ja tam liczę, że wyjdzie na pieca ale coś w to wątpię... ech... niech już nie zapowiadają tylko dają finalną wersję gry ;)

morze
Gramowicz
27/01/2008 16:26

JACKASS:też to zauważyłem

Q-Jot
Gramowicz