"Zrobiłbym to całkowicie od nowa" – twórca serii Dead Space o trzeciej części

Wincenty Wawrzyniak
2023/10/31 21:35
0
0

W niedawnym wywiadzie jeden z twórców serii Dead Space zdradził, że – gdyby był w stanie – wyprodukowałby trzecią część cyklu całkowicie od nowa.

Miłośnicy serii Dead Space na pewno zgodzą się ze stwierdzeniem, że trzecia część tego kultowego cyklu okazała się sporym rozczarowaniem. Do tego doszła jeszcze słaba sprzedaż produkcji, co z kolei ostatecznie kilka lat później doprowadziło do zamknięcia studia Visceral Games. Niedawno jeden z twórców serii Dead Space, Chuck Beaver, udzielił wywiadu dla kanału CaptainBribo, w którym wypowiedział się m.in. właśnie na temat trzeciej odsłony.

Twórca serii Dead Space o trzeciej części

Deweloper przyznał, że gdyby był w stanie, stworzyłby grę całkowicie od nowa:

Jeżeli chodzi o remake [Dead Space – dop. red.], przerobiłbym Dead Space 3 prawie całkowicie. Zachowałbym lore, na którym gra się opiera, ale zmieniłbym relację Ellie z Isaakiem i przerobiłbym całą główną historię.

GramTV przedstawia:

Beaver wypowiedział się także o procesie produkcji trzeciej części:

Zespół nie miał pozwolenia na stworzenie horroru od postaw. Plan był taki, że będziemy rozszerzać rogzrywkęna inne gatunki, ale myślę, że te wszystkie elementy razem nie tylko nie przyciągnęły nowych graczy, ale doprowadziły równocześnie do utraty posiadanych już przez serię fanów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!