YouTube testuje nową usługę skierowaną do graczy

Krzysztof Żołyński
2023/06/26 09:40
0
0

Także Google spogląda łakomym okiem na gry online, gdyż widzi w nim potencjalne źródło zwiększenia dochodów YouTube.

Z najnowszych doniesień Wall Street Journal wynika, że YouTube prowadzi w tej chwili aktywne testy nowego produktu o nazwie Playables, który zapewnia użytkownikom dostęp do gier online bezpośrednio na tej platformie. Gry będą dostępne zarówno z poziomu komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Użytkownicy będą mogli odtwarzać je na stronie YouTube za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji na telefon z systemem Android lub iOS.

YouTube testuje nową usługę skierowaną do graczy

Nowa usługa ma na celu zarabiać na graczach i być nowym sposobem generowania przychodów w obliczu spadku wydatków na reklamę. Warto przypomnieć, że podczas gdy Google nie rozwinął swojej usługi przesyłania strumieniowego gier Stadia i ostatecznie ją zamknął, to przedsięwzięcie to zupełnie inna sprawa. YouTube ma już ogromną publiczność, która regularnie odwiedza tę witrynę, więc zapoznanie się z nowym produktem nie byłoby problemem.

Playables – nowa usługa Google dla graczy

Playables jest prawdopodobnie bardziej podobny do oferty Netflix, który zapewnia płacącym użytkownikom dostęp do gier na urządzenia mobilne. Netflix ma również duże ambicje w zakresie swojej inicjatywy związanej z grami i podobno pracuje nad rozszerzeniem, które wykracza poza urządzenia mobilne, testując gry telewizyjne wykorzystujące telefony jako kontrolery.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!