YouTube Originals idzie do kosza. Google przyznaje się do porażki

Maria Wawrzyniak
2022/01/20 08:30
2
0

Dyrektor biznesowy platformy – Robert Kyncl – potwierdził, że YouTube Originals oficjalnie przestało istnieć.

Jak podaje między innymi serwis The Verge, platforma YouTube Originals oficjalnie wylądowała w koszu. Mowa oczywiście o usłudze subskrypcyjnej, która zawierała oryginalne filmy czy seriale i miała być konkurencją dla innych serwisów tego typu, takich jak Netflix czy Amazon Prime Video. Wieści potwierdził dyrektor biznesowy platformy YouTube, Robert Kyncl, publikując wiadomość na swoim profilu na Twitterze. Korporacja zamierza jedynie wspierać oryginalne produkcje YouTube Kids Fund oraz Black Voices Fund.

Wczytywanie ramki mediów.

Na początku YouTube Originals miało skupić się na wysokobudżetowych produkcjach z udziałem największych gwiazd platformy, czego efektem było Scare PewDiePie. Ostatecznie Google postanowiło postawić na wielkie gwiazdy i agresywnie promować tytuły m.in. z Katy Perry czy Kevinem Hartem, a także bardziej hollywoodzkie klimaty – stąd między innymi sequel Karate Kid pod tytułem Cobra Kai.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Gregario
Gramowicz
21/01/2022 05:32

Z pustego i Salomon nie naleje.

Kafar
Gramowicz
20/01/2022 09:20

Sama idea że bierze się tych celebrytowych przegrywów z YT i robi się z nich coś była spisana na porażkę. Bo sława to jedno, umiejętności i talent to zupełnie coś innego.