Wyciekły sceny z Doktor Strange w multiwersum obłędu. Duża niespodzianka dla fanów

Radosław Krajewski
2022/05/09 13:40
0
0

W sieci nie brakuje już scen po napisach, które ujawniają wielką niespodziankę obsadową.

Od minionego piątku możemy w kinach oglądać Doktora Strange’a w multiwersum obłędu. Film zaliczył jedno z największych otwarć ostatnich lat i Marvel może być pewny, że produkcja na siebie zarobi. Tym bardziej że obfituje w wiele niespodzianek, które zadowolą fanów. Jedna z nich kryje się w scenie po napisach, która pojawiła się już w sieci za sprawą nagrania z telefonu podczas jednego z seansów. Poniżej znajdziecie obie sceny wraz z wytłumaczeniem, czego możemy dalej spodziewać się w uniwersum.

Wyciekły sceny z Doktor Strange w multiwersum obłędu. Duża niespodzianka dla fanów

UWAGA! Poniżej znajdują się spoilery dotyczące scen po napisach z filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu

W pierwszej scenie po napisach Stephen Strange spaceruje po ulicach Nowego Jorku, gdy nagle na swej drodze spotyka Cleę. Zaskoczeniem jest, że w tę rolę wciela się Charlize Theron. Choć pojawiały się plotki dotyczące tej aktorki, to Marvelowi udało się trzymać w tajemnicy udział aktorki w filmie. Przypomnijmy, że w komiksach Clea to ukochana Strange’a, która spokrewniona jest z potężnym Dormammu, z którym superbohater miał okazję walczyć w pierwszym filmie. Wraz z rozwojem ich relacji Clea zamieszkała w Nowym Jorku ze swoim partnerem, szkoląc go w sztukach mistycznych i magicznych. Po pewnym czasie bohaterka wróciła do Mrocznego Wymiaru, stając się jedną z najpotężniejszych postaci w uniwersum Marvela.

Clea pojawia się, aby zabrać Strange’a do Mrocznego Wymiaru, gdzie ma naprawić spowodowaną przez siebie „Kolizję”. To słowo oznacza zderzenie dwóch rzeczywistości, co miało miejsce po wykorzystaniu przez bohatera księgi Darkholdu, po której Avenger zyskał na czole trzecie oko. Oboje przechodzą przez portal i na dalszy ciąg wydarzeń będziemy musieli poczekać zapewne do trzeciej części.

Kolizja ma jeszcze jedno ważne znaczenie, które może wprowadzić do uniwersum wydarzenia z serii Secret Wars. Od zakończenia Sagi Kamieni Nieskończoności plotkuje się, że Marvel będzie dążył do przedstawienia tych wydarzeń, w których doszło do starcia postaci z różnych rzeczywistości i utworzenia jednego świata. Niewykluczone, że właśnie w taki sposób do MCU dołączą X-Meni, Fantastyczna czwórka, a także postacie znane z uniwersum Sony, jak Venom i Morbius.

Zawsze wiedzieliśmy, że chcemy wprowadzić do uniwersum Cleę, która w komiksach jest miłością Doktora Strange’a. W wielu kwestiach jest mu równa, jako że sama jest czarownicą. Jej historia jest fascynująca: jej wujkiem jest Dormammu, którego znamy z pierwszego filmu. Bohaterowie mają razem w komiksach wiele przygód, więc wiedzieliśmy, że chcemy ją wprowadzić, ale wcześniej musieliśmy zamknąć rozdział wątku romantycznego Strange’a z Christine Palmer – powiedział scenarzysta Michael Waldron.

GramTV przedstawia:

Druga scena po napisach jest humorystycznym gagiem, w którym Pizza Popp, grany przez Bruce’a Campbella, odzyskuje władzę nad swoją ręką. Strange rzucił na niego zaklęcie, przez które bił pięścią samego siebie przez trzy tygodnie. Scena pokazuje, jaką ulgę przynosi postaci zakończenie tortur. Jest to nawiązanie do Martwego Zła, które również zostało wyreżyserowane przez Sama Raimiego.

Za Doktor Strange w multiwersum obłędu odpowiada Sam Raimi, reżyser pierwszej filmowej trylogii o Spider-Manie. W obsadzie znaleźli się: Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Rachel McAdams, Elizabeth Olsen, Chiwetel Ejiofor, Xochitl Gomez oraz Bruce Campbell. Film zadebiutował w kinach 6 maja 2022 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!