Władca Pierścieni ofiarą review bombingu? Amazon zablokował ocenianie serialu

Radosław Krajewski
2022/09/03 17:00
10
0

Zgodnie z przewidywaniami Pierścienie Władzy zmagają się z falą niskich ocen od widzów.

Wczoraj odbyła się premiera pierwszych dwóch odcinków Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy. Oczekiwany serial podzielił nie tylko widzów, ale również krytyków. Chociaż przeważają pozytywne oceny, to nie brakuje także wielu krytycznych recenzji. Od dawna wiadomo było, że produkcja podzieli również publiczność. Na długo przed debiutem Pierścieni Władzy nie brakowało komentarzy różnych grup fanów Tolkiena, którym wizja od Amazona nie przypadła do gustu. Widzimy to obecnie w ocenach serialu w najpopularniejszych serwisach, które od wczoraj zalewane są zarówno najwyższymi, jak i najniższymi ocenami.

Władca Pierścieni ofiarą review bombingu? Amazon zablokował ocenianie serialu

Czy w tym przypadku mamy do czynienia z tzw. „review bombingiem”? Przy takiej liczbie negatywnych komentarzy, które można znaleźć w sieci, trudno jest odsiać oceny osób, które nawet nie widziały pierwszych odcinków i wystawiły najniższą notę ze względu na swoje poglądy wobec samej produkcji, jak i polityki Amazona. Wśród „jedynek” nie brakuje także ocen od zagorzałych fanów Tolkiena, którzy uważają, że Pierścienie Władzy nie mają nic wspólnego z twórczością pisarza i dali temu wyraz w wystawionej subiektywnej nocie.

Na Rotten Tomatoes serial obecnie posiada tylko 36% pozytywnych ocen od ponad 10 600 osób. Równie źle wygląda to na naszym rodzimym Filmwebie, gdzie średnia ocena użytkowników wynosi 4,2/10 z ponad 2 300 wystawionych not. Z tego aż 51%% to „jedynki” i tylko 9% to „dziesiątki”. Nieco lepiej wygląda to w serwisie IMDb, gdzie średnia ocena to 6,2/10 z prawie 40 tysięcy wystawionych ocen. „Jedynki” stanowią 25,5%, zaś „dziesiątki” to 33,2%. Z kolei popremierowy sondaż w serwisie TV Line sugeruje, że większość widzów jest zadowolona z serialu i aż 62% użytkowników przyznało Pierścieniom Władzy najwyższą ocenę.

Amazon wprowadził nową politykę oceniania

Amazon, który jest właścicielem IMDb, nie zdecydował się w jakikolwiek sposób zablokować nieprzychylnych ocen swojego serialu w tym serwisie. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej na Prime Video i obecnie żaden z widzów nie może ocenić Pierścieni Władzy w aplikacji platformy. Amazon wprowadził 72-godzinną blokadę oceniania, która ma pomóc w weryfikacji prawidłowych opinii, aby eliminować trolle i celowe bombardowanie serialu niskimi notami. Źródło Amazona potwierdziło, że wprowadzili nową politykę tego lata we wszystkich swoich programach.

GramTV przedstawia:

W obsadzie serialu znaleźli się: Morfydd Clark, Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Ismael Cruz Córdova, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi,, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman oraz Sara Zwangobani.

Kolejne odcinki Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy będą debiutowały w każdy piątek. Pierwszy sezon liczy osiem odcinków.

Komentarze
10
dariuszp
Gramowicz
05/09/2022 08:04

Ludzie dawali 1/10 albo 0/10 jeszcze przed premierą więc wiadomo było że oceny były wystawiane przez trolle.

A trolle trzeba bić.

Ray
Gramowicz
03/09/2022 23:26

Nikomu już nie można wierzyć. Recenzentom, krytykom i nawet zwykłym ludziom. Większość ocen jest teraz dyktowana wszystkim tylko nie obiektywizmem. 

MisticGohan_MODED
Gramowicz
03/09/2022 23:01

Żenada.

Kawalerzysta
Gramowicz
03/09/2022 22:28

Czy będą też blokować zawyżone oceny? Skoro zablokują, jak typowi bolszewicy, możliwość dawania 1, to automatycznie powinna być zablokowana 10. I tak dalej. 

wolff01
Gramowicz
03/09/2022 20:47
Sanders-sama napisał:

Cytując słowa króla Theodena: "So it begins". 

Przewiduję że po niedzieli jakiś/aś aktor/aktorka zacznie wyzywać ludzi od fobów i seksistów na twitterze, prawdopodobnie ta od "Galadrieli".

Nie, ta od Disy :P Swoją drogą w serialu w sumie jest nawet całkiem sympatyczną postacią, ale niestety w RL to aktywistka pełną gębą i oszołom...

Sanders-sama
Gramowicz
03/09/2022 19:02

Cytując słowa króla Theodena: "So it begins". 

Przewiduję że po niedzieli jakiś/aś aktor/aktorka zacznie wyzywać ludzi od fobów i seksistów na twitterze, prawdopodobnie ta od "Galadrieli".

prostik
Gramowicz
03/09/2022 18:41

Z jednej strony wiocha straszna że ludzie nie potrafią już normalnie oceniać czegokolwiek tylko walą albo same jedynki albo dychy często nawet bez zapoznania się z ocenianym produktem, z drugiej strony absolutnie żałosne są takie próby cenzury i zatykania ust ze strony korporacji. To już nawet nie jest śmieszne w którą stronę zmierza ten świat.

ZubenPL
Gramowicz
03/09/2022 18:30
SebekPL2 napisał:

Zablokował bo dupa sie pali, nikt sie nie dał nabrać na pure tolkiena i epic cinematic excelence.

Przy czym to cinematic experience to na razie jedynie proporcje obrazu i ładne cgi xD

Headbangerr
Gramowicz
03/09/2022 18:09

Kwestionowanie intencji wystawiających subiektywną ocenę? Great job.

SebekPL2
Gramowicz
03/09/2022 17:38

Zablokował bo dupa sie pali, nikt sie nie dał nabrać na pure tolkiena i epic cinematic excelence.