Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy debiutuje dziś na Amazon Prime Video

Mikołaj Ciesielski
2022/09/02 09:30

Na platformie dostępne są już pierwsze dwa odcinki serialu.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy debiutuje dziś na Amazon Prime Video

Zgodnie z zapowiedziami dziś na Amazon Prime Video zadebiutował długo wyczekiwany serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Abonenci wspomnianego serwisu streamingowego mogą już zapoznać się z pierwszymi dwoma odcinkami serialu. Epizody zatytułowane „Cień przeszłości” i „Na łasce morza” trwają odpowiednio 65 i 67 minut. Więcej szczegółów znajdziecie bezpośrednio na platformie Amazon Prime Video.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – kiedy nowe odcinki?

Kolejne odcinki Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy będą pojawiać się na platformie Amazon Prime Video co piątek o 06:00 czasu polskiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pierwszy sezon serialu będzie składać się z 10 epizodów.

Doborowa grupa postaci, zarówno znanych, jak i nowych, musi zmierzyć się ze złem, które ponownie nawiedziło Śródziemie. Od najciemniejszych głębi Gór Mglistych po majestatyczne lasy Lindonu; od królestwa na wyspie Númenor po najdalsze zakątki map – bohaterowie i krainy wykują dziedzictwa, które przetrwają znacznie dłużej od nich samych.
– czytamy w opisie serialu na platformie Amazon Prime Video.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu do sieci trafiły pierwsze recenzje serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Produkcja była chwalona m.in. za kinową jakość wizualną, interesujące i angażujące wątki fabularne oraz dbałość o detale i szczegóły na poziomie trylogii Petera Jacksona. Pojawiły się jednak również narzekania na niewykorzystanie potencjału materiału źródłowego czy słaby balans między scenami akcji a ekspozycją. Dziś jednak każdy zainteresowany będzie mógł wyrobić sobie własną opinię na temat serialu.

Na koniec przypomnijmy, że twórcami serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy są Patrick McKay oraz John D. Payne. W obsadzie znaleźli się natomiast m.in.: Morfydd Clark, Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Ismael Cruz Córdova, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi,, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman oraz Sara Zwangobani.

GramTV przedstawia:

Komentarze
15
koNraDM4
Gramowicz
02/09/2022 19:52

Nie wiem Panowie czy recki były kupione ale były przedpremierowo pisane na jedną modłę z dużym naciskiem na słowa "epic" oraz "exciting" więc jak dla mnie na pewno nie były miarodajne i teraz warto poczekać na opinie i widzów i recenzentów, którzy obejrzą serial bez specjalnej przedpremierowej łaski Amazonu.

Kotleciq
Gramowicz
02/09/2022 19:34
SebekPL2 napisał:

Promowali to czystym tolkienem i opowiadaniem tego co tolkien pisał i więcej więc mi tu nie ściemniaj bajkopisarzu

No tak, tak wiem, moje komentarze też są zamówione i opłacone. Nie zawracaj już głowy. 

SebekPL2
Gramowicz
02/09/2022 18:47
Kotleciq napisał:

Zacznijmy od tego, że bazować na czymś, a tworzyć wierną oryginałowi adaptację to jednak coś zupełnie innego ;) Następnie przejdźmy do tego, że dokładnie tak jak określiłeś - jest to fanfik w znanym uniwersum, tak jak większość filmów i seriali bazujących na czymś. Nie zauważyłem nigdzie, aby zapowiadali ten serial jako wierną adaptację materiału źródłowego. Również nie pozdrawiam ;) 

W bazie IMDb ten serial ma 6/10 przy 10k głosach i po 2 odcinkach uważam, że na taką ocenę właśnie zasługuje.

SebekPL2 napisał:

jak może bazowanie i adaptacja to prawie synonimy, adaptacja z reguły jest wizją twórcy na temat jakiegoś dzieła,  a jak oni nie mają żadnych praw do historii jaką chcą opowiedzieć to wtedy (w przypadku tego serialu) to jest to fanfik, który jedyne co ma wspólnego to terminologię, miejsce akcji/świat i postacie (ale co z tego skoro amazon postanowił nawalić większość własnych wymyślonych pod swoją narrację a te postacie z książek są nimi tylko z imion i ew rasy). Oświeciłem cię ale zgaduje, że takie oświecenie ci się nie podoba i go nie uznasz. Nie pozdrawiam :)

Kotleciq napisał:

oświeć mnie - co jest takiego złego w tym serialu? Zobaczyłem 1 odcinek, za bardzo nie mam się do czego przyj***ć. 

Przypomnę tylko, że serial BAZUJE na twórczości Tolkiena, a nie jest wierną adaptacją. 

Promowali to czystym tolkienem i opowiadaniem tego co tolkien pisał i więcej więc mi tu nie ściemniaj bajkopisarzu
Trwa Wczytywanie