Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy ocenione. Recenzenci nie są zgodni

Radosław Krajewski
2022/08/31 19:15

Więc jak to jest z tymi pierścieniami?

Na dwa dni przed premierą spadło embargo na recenzje Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy. Naszej recenzji możecie spodziewać się już w piątek, a teraz przyjrzyjmy się, co do powiedzenia mieli krytycy, którzy widzieli przedpremierowo dwa pierwsze odcinki serialu. Przypomnijmy, że niedawno Amazon udostępnił finałowy zwiastun swojej najdroższej produkcji, który prezentował kilka nowych scen. Wracając do recenzji, to serial zbiera pozytywne noty, choć nie brakuje również mniej przychylnych ocen. W serwisie Rotten Tomatoes z 79 recenzji 87% jest pozytywnych, zaś Metacritic zebrał do tej pory 30 tekstów, z których średnia ocena wynosi 71/100. Siedem opinii jest mieszanych i nie brakuje nawet ocen rzędu 4/10.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy ocenione. Recenzenci nie są zgodni

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – pierwsze recenzje serialu

Pokazuje to, że Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy nie są serialem dla każdego. Recenzenci podkreślają, ze pierwsze dwa odcinki nie śpieszą się z prowadzeniem akcji, dając widzowi poznać wszystkich bohaterów i powoli wejść w świat Śródziemia. Fani trylogii Petera Jacksona od razu poczują się jak w domu, gdyż serial prezentuje podobną dbałość do detali i szczegółów, dzięki którym nie da się pomylić tej produkcji z innymi tytułami fantasy. Wielu krytyków jest zgodnych, że start produkcji jest bardzo udany i spodoba się fanom gatunku.

Dużo ciepłych słów pada w kierunku kinowej jakości wizualnej, która jest jednym z największych atutów serialu. Pierścienie Władzy wyglądają jak produkcja stworzona za 465 milionów dolarów, zarówno w scenografii, kostiumach i efektach specjalnych. Recenzenci chwalą również akcję oraz poszczególne wątki, z których przynajmniej większość jest interesująca i angażująca. Laury zbiera także obsada, na czele z Morfydd Clark, która spisała się bez zarzutów jako główna bohaterka.

GramTV przedstawia:

Nieco inne nastroje są wśród krytyków, którym pierwsze dwa odcinki Pierścieni Władzy nie przypadły do gustu. Ich zdaniem największym problemem jest niewykorzystanie potencjału materiału źródłowego i zaprzepaszczenie szansy na kolejną wielką ekranizację twórczości Tolkiena. Uważają, ze radykalni fani autora nie mają tu czego szukać. Recenzenci narzekają również na zbyt dużą liczbę wątków, które nie zostały odpowiednio poprowadzone. Twórcy nie poradzili sobie także z balansem między scenami akcji a ekspozycją, przez co wkrada się trochę nudy. Krytykowane są również drewniane dialogi.

Twórcami serialu są Patrick McKay oraz John D. Payne. W obsadzie serialu znaleźli się: Morfydd Clark, Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Ismael Cruz Córdova, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi,, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman oraz Sara Zwangobani.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zadebiutują już 2 września. Na premierę otrzymamy aż dwa pierwsze odcinki. Kolejne będą pojawiać się co piątek. Pierwszy sezon liczy łącznie 10 odcinków.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!