Will Smith rezygnuje z członkostwa w Akademii. Aktor opublikował nowe oświadczenie

Radosław Krajewski
2022/04/02 11:30
3
0

Zdobywca Oscara poinformował i odejściu z szeregów Amerykańskiej Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Podczas tegorocznej gali wręczenia Oscarów doszło do skandalicznej sytuacji, gdy Will Smith wszedł na scenę i uderzył Chrisa Rocka za żart o fryzurze jego żony, Jady Pinkett-Smith, która cierpi na chorobę powodującą wypadanie włosów. Kilkanaście godzin po całym zajściu aktor przeprosił Chrisa Rocka w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Przez kolejne dni przewijały się sprzeczne doniesienia, jak to, że przedstawiciele Akademii poprosili Smitha o opuszczenie sali. Organizacja potwierdziła jednak, że w połowie kwietnia podejmą decyzję w sprawie aktora, wobec którego toczy się postępowanie dyscyplinarne. Gwiazdor postanowił nie czekać na decyzję i sam ogłosił rezygnację z członkostwa w Akademii.

Will Smith rezygnuje z członkostwa w Akademii. Aktor opublikował nowe oświadczenie

Willowi Smithowi groziło wydalenie, zawieszenie lub inna kara wyszczególniona w regulaminie. Aktor wolał wziąć sprawy w swoje ręce i złożył pisemną rezygnację z członkostwa w Amerykańskiej Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej. To duży cios dla aktora, który dopiero otrzymał swoją własną statuetkę. Choć w przyszłości ponownie będzie mógł o nią powalczyć i pojawić się na gali, to ominie go m.in. możliwość głosowania podczas nominacji i wybór zwycięzców. Jednocześnie aktor podkreślił, że zaakceptuje wszystkie dodatkowe konsekwencje, które nałożony na niego Rada Gubernatorów Akademii.

Moje działania podczas 94. gali wręczenia Oscarów były szokujące, bolesne i niewybaczalne. Lista tych, których skrzywdziłem, jest długa i obejmuje Chrisa, jego rodzinę, wielu moich drogich przyjaciół i bliskich, wszystkich obecnych na ceremonii oraz globalną publiczność w domach. Zdradziłem zaufanie Akademii. Pozbawiłem innych nominowanych i zwycięzców możliwości świętowania i bycia uhonorowanym za ich niezwykłą pracę. Jestem załamany. Chcę skupić się z powrotem na tych, którzy zasługują na uwagę za swoje osiągnięcia i pozwolić Akademii wrócić do niesamowitej pracy, jaką wykonuje, aby wspierać kreatywność i artyzm w filmie. Zmiana wymaga czasu, a ja zobowiązałem się do pracowania nad sobą, aby nigdy więcej nie dopuścić, by przemoc zawładnęła rozsądkiem.

GramTV przedstawia:

Również Akademia opublikowała własne oświadczenie, w którym poinformowali o przyjęciu natychmiastowej rezygnacji Willa Smitha z członkostwa. Zaznaczyli jednak, że wciąż kontynuują postępowanie dyscyplinarne wobec aktora.

Otrzymaliśmy i przyjęliśmy natychmiastową rezygnację pana Willa Smitha z Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Będziemy kontynuować nasze postępowanie dyscyplinarne przeciwko panu Smithowi za naruszenie Standardów Postępowania Akademii przed naszym następnym planowanym posiedzeniem zarządu, które odbędzie się 18 kwietnia - napisał w oświadczeniu prezes Akademii, David Rubin.

Komentarze
3
alex1112
Gramowicz
02/04/2022 17:45

Nikogo. Temat już się przejadł.

JakiśNick
Gramowicz
02/04/2022 12:47

O nie, nie będzie musiał głosować, cóż za strata :D IMO facet na scenie przesadził z żartami. Takie przeprosiny Willa po fakcie są nieszczerze i sprawiają, że to co zrobił traci sens.

Will zszokował wszystkich bo przypomniał, że za swoje słowa i głupie żarty ponosi się odpowiedzialność. Nawet osoba na scenie nie ma przyzwolenia na hipokryzję i bezsensowne oszczerstwa.

No chyba, że to wszystko była ustawka bo nawet ten cios średnio udany.

wolff01
Gramowicz
02/04/2022 12:15

Ale statuetkę ma wiec co mu więcej potrzeba... a jeszcze teraz zarobi na szumie medialnym i wywiadach gdzie "bardzo żałuje i jak teraz zmieniło się jego życie, odnalazł miłość i Boga i inne bleble..."
Trwa Wczytywanie