Wiedźmin Remake z tymi samymi mechanikami co Wiedźmin 4? Gra wykorzysta „podstawowe technologie”

Radosław Krajewski
2022/12/01 12:50

Poznaliśmy nowe informacje dotyczące remake’u pierwszych przygód Geralta od CD Projekt RED.

Pod koniec października CD Projekt RED ujawnił świetną wiadomość dla wszystkich fanów growej trylogii Wiedźmina. Studio poinformowało, że powstaje remake pierwszych przygód Gearalta, który zostanie przygotowany na Unreal Engine 5. W ostatnim raporcie finansowym firma ujawniła, że gra doczeka się sporej zmiany w rozgrywce i zaoferuje w otwarty świat. Na premierę będziemy musieli jednak trochę poczekać i wcześniej na rynku zadebiutuje czwarta część Wiedźmina. Prezes CD Projekt Adam Kiciński niedawnego spotkania z inwestorami zdradził, że remake skorzysta na późniejszej premierze, gdyż gra zostanie opracowana na tej samej technologii, co Wiedźmin 4.

Wiedźmin Remake z tymi samymi mechanikami co Wiedźmin 4? Gra wykorzysta „podstawowe technologie”

Wiedźmin Remake będzie podobny do Wiedźmina 4?

Produkcja obu gier będzie przebiegała równocześnie i „podstawowe technologie” z kolejnej pełnoprawnej odsłony Wiedźmina zostaną wykorzystane w remake’u pierwszej części. Nie oznacza to, że obie gry będą do siebie bliźniaczo podobne i gracze otrzymają te same mechaniki rozgrywki.

Remake będzie w dużej mierze oparty na technologiach zastosowanych w Polarisie, więc rozwój będzie przebiegał równolegle z Polarisem, ale po premierze Polarisa, podstawowe technologie gry będą gotowe do częściowego ponownego wykorzystania w remake'u.

GramTV przedstawia:

CD Projekt RED opracowuje jeszcze jeden wiedźmiński projekt, za który odpowiada studio The Molasses Flood. Kiciński nie chciał ujawnić, czy Projekt Sirius zadebiutuje przed, czy po Polaris. Prezes firmy przyznał, że obecnie trwają prace nad trzema grami z serii Wiedźmin i są to pierwsze tytuły z oferty, które najwcześniej trafią na rynek.

Komentarze
2
dariuszp
Gramowicz
02/12/2022 00:32

Przecież to było oczywiste. Nie ma sensu by używać stare technologie i rozwiązania kiedy robi się REMAKE a nie REMASTER. 

Tylko pytanie czy CDPR da radę. Nie poradzili sobie z CDPR i musieli przed samą premierą porzucić kilka ficzerów które obiecali. Pytanie czy dadzą radę zrobić kilka gier jednocześnie na poziomie.

koNraDM4
Gramowicz
01/12/2022 13:51

Tak jak wcześniej już pisałem, pod którymś artykułem. Na tyle mocne zmiany wejdą, że to będą kompletnie różne gry i dalej będzie sens ogrywać i oryginał i remake. No chyba, że aż tak mocno fabuły nie zmienią bo mroczną paletę barw i ciężkie rockowe kawałki podczas walki to ja będę mógł załatwić modem.