Wiedźmin i Wiedźmin 2 już niedługo będą dostępne na kolejnych platformach

Wincenty Wawrzyniak
2023/10/16 15:45
0
0

Przedstawiciele polskiego studia CD Projekt RED poinformowali o aktualizacji wymagań sprzętowych dla gier Wiedźmin i Wiedźmin 2 na komputerach Mac.

Przychodzimy z dobrą wiadomością dla fanów Wiedźmina korzystających z nowszych komputerów Apple z systemem MacOS. Przedstawiciele polskiego studia CD Projekt RED poinformowali za pośrednictwem ogłoszenia opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej marki, że gry Wiedźmin: Edycja Rozszerzona i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów będą wkrótce obsługiwać Apple silicon M1, M2 i macOS Ventura.

Wiedźmin i Wiedźmin 2 już niedługo będą dostępne na kolejnych platformach

Wiedźmin i Wiedźmin 2 na kolejnych platformach

Dewelopery zwrócili jednak uwagę, że zmiana ta oznacza także koniec wsparcia dla starszych urządzeń:

Nie będziemy jednak dłużej wspierać OS X 10.7.5, OS X 10.8.2 ani macOS 10.15 i zmieniamy minimalne wymaganie odnośnie macOS na macOS 11.0. Powodem jest fakt, że używane przez nas technologie, zarządzanie pamięcią zgodne z JIT i system kontrolera gier Apple, wymagają macOS w wersji minimum 11.0. Aktualizacje te są konieczne, aby zapewnić wsparcie dla procesorów Apple silicon.

Gracze mają trochę czasu na zaaklimatyzowanie się, a także możliwość grania na starszej wersji:

Chcemy dać graczom czas na przygotowanie się do tych zmian. W związku z tym, o zakończeniu wsparcia dla tych konkretnych systemów operacyjnych, informujemy z 30-dniowym wyprzedzeniem.

Aby grać na macOS niższym niż 11.0, zachowaj starą wersję gry. Aby zrobić to na Steam i GOG, wyłącz automatyczne aktualizacje. W AppStore nie musisz robić nic. Na wszystkich platformach, jeśli gra zostanie odinstalowana, do zainstalowania dostępna będzie jedynie najnowsza wersja. Jednak na GOG możliwe jest cofnięcie do wcześniejszej wersji.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!