Ważna postać z Czarnej Pantery 2 otrzyma wątek LGBTQ+

Radosław Krajewski
2022/01/04 14:40
7
0

Zgodnie z obietnicą Marvel rozszerzy różnorodność w swoich filmach i już w Czarnej Panterze 2 zobaczymy nowy wątek romantyczny dla jednej z postaci.

Pojawiły się nowe informacje o drugiej części Czarnej Pantery. Jeszcze w listopadzie poznaliśmy polski tytuł filmu, który brzmi Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Tym razem nowe doniesienia o produkcji przedstawił popularny scooper Daniel Richtman. Według jego źródła Okoye grana przez Danaię Gurirę otrzyma wątek romantyczny z postacią tej samej płci. Co więcej, jej obiektem uczuć będzie wojowniczka należąca do Dora Milaje, którymi dowodzi właśnie Okoye.Ważna postać z Czarnej Pantery 2 otrzyma wątek LGBTQ+Fani Marvela nie powinni być zaskoczeni zwiększaniem różnorodności i inkluzywności w kolejnych filmach studia. Podczas premiery Eternals Kevin Feige potwierdził, że Marvel będzie stawiał na szerszą reprezentację różnych grup i obraz Chloe Zhao był jedynie początkiem.

Za reżyserię i scenariusz Czarnej Pantery: Wakandy w moim sercu odpowiada ponownie Ryan Coogler. W filmie zobaczymy Danai Gurirę, Lupitę Nyong’o, Letitię Wright oraz Martina Freemana. Film pojawi się w kinach 11 listopada 2022 roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
7
wolff01
Gramowicz
04/01/2022 21:13
Ray napisał:

Droga redakcjo, czy wy naprawdę robicie te posty tylko po bezwstydne kliknięcia? Przecież wiecie, że rzadko kiedy jest pod tymi postami cokolwiek pozytywnego w komentarzach. Żadnej przysługi osobom LGBT nie wyświadczacie, tylko jeszcze bardziej szczujecie na nich. 

Z drugiej strony nie lepszy jestem, bo kliknałem ... więc działa, gratulacje.

Masz rację, z drugie strony... nie oni to wymyślili tylko teraz po prostu to są NAJWAZNIEJSZE sprawy o jakich się mówi kontekście filmów: kto ma jaka preferencje, kogo zastąpiono kobieta lub poc albo którego klasycznego bohatera odstawiono na boczny tor kosztem tych zmian...

A jak maja być pozytywne komentarze jak kolejne franczyzy są rujnowane prze samozwańczych aktywistów i beztalencia...

Silverburg
Gramowicz
04/01/2022 17:54
wolff01 napisał:

Jeżeli dla kogoś są to istotne informacje to spoko. Jednak odnoszę dziwne wrażenie że w ostatnich latach preferencje seksualne postaci to NAJWAŻNIEJSZA kwestia poruszana w filmach komiksowych. Kompletnie mnie to nie interesuje no chyba że jako znak ostrzegawczy iż to kolejny film gdzie fabuła i arcyłotrzy (czyli de facto to co istotne w adaptacjach komiksów) itd mają drugorzędne znaczenie... 

Dziwne że film o pewnym pjączku w którym wogóle nie mówi się o preferencjach bohaterów, albo że to "pierwszy (wstaw kolor skóry) główny bohater w uniwersum", czyli bez z tzw "identity politics", potrafi zarobić ponad bilion dolarów, a gdy jest przeciwnie to taki film komiksowy okazuje się klapą (Eternals, Shang Chi, Black Widow,). A jak widać po pajączku to jednak pandemia aż tak bardzo nie przeszkadza...

Tak to jest jak się robi filmy dla fabuły, a nie polityki. Jeśli postacie reprezentują LGBT+, bo jest to jeden z elementów ich osobowości, to ok, ale w momencie, kiedy jest to główna oś definiująca postać, to jest to uprawianie polityki, czego większość widzów nie lubi.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
04/01/2022 17:03

Już pierwsza część była g...na... ta widać będzie jeszcze gorsza :P
Trwa Wczytywanie