Warner Bros obwinia Jamesa Gunna o porażkę Shazama 2. Problem dla Flasha i Aquamana 2

Radosław Krajewski
2023/04/25 13:00
6
0

Film jest największą porażką uniwersum DC.

Shazam! Gniew bogów nie podbił kin, zarabiając na całym świecie zaledwie 132 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 125 mln USD. Film zarobił nawet mniej od Wonder Woman 1984, która w dniu premiery debiutowała równoległe w kinach oraz na platformie HBO Max w Ameryce. Potwierdza to, że DC ma ogromny problem i przyszłość Shazama nie rysuje się w jasnych barwach. Według serwisu The Wrap Warner Bros Discovery znalazł już winnego, którym okazuje się James Gunn.

Warner Bros obwinia Jamesa Gunna o porażkę Shazama 2. Problem dla Flasha i Aquamana 2

James Gunn obwiniany przez Warner Bros za finansową porażkę Shazama 2

Nowy prezes DC Studios ma być winny kiepskiemu przyjęciu drugiej części Shazama w kinach. Warner Bros uważa, że ujawnienie planów ponownego uruchomienia uniwersum DC pod koniec stycznia bieżącego roku, znacząco zmniejszyło „ogólne zainteresowanie publiczności” tegorocznymi superbohaterskimi filmami studia, w tym Shazamem 2.

Oznacza to również duży problem dla Flasha oraz Aquamana i Zaginionego królestwa. Oba filmy debiutują jeszcze w tym roku, jako ostatnie produkcje należące do poprzedniego uniwersum. Warner Bros ma nadzieję, że produkcje przyniosą spory zysk, ale Shazam! Gniew bogów może być zwiastunem kolejnych finansowych porażek tytułów od DC.

GramTV przedstawia:

Warner Bros wierzy jednak, że nowe uniwersum DC będzie w stanie pokonać te przeszkody i na nowo rozbudzi zainteresowanie widzów. Wytwórnia może więc odbić sobie tegoroczne straty nadchodzącymi produkcjami, które zaczną pojawiać się w kinach od 2025 roku.

Przypomnijmy, że Shazam! Gniew bogów pojawi się na HBO Max już w przyszłym miesiącu. Premierę filmu na streamingu wyznaczano na 23 maja.

Komentarze
6
kouta
Gość
30/04/2023 09:37

Akurat w przypadku Flasha to za niską oglądalność powinien odpowiadać Ezra Miller (za napaść czy kradzieże).  Wiele osób ze względu na niego nie będzie chciało chodzić do kin.

Crad999
Gramowicz
25/04/2023 19:10
ZubenPL napisał:

 Aquaman może się obroni.

Są ploty, że pokazowe seanse dla testowych widzów są tragiczne. Z ostatniego pokazu (już 7!) część widzów wyszła z sali w trakcie filmu.

Podkreślam jednak, że to ploty/wycieki.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
25/04/2023 15:00

Film był nędzny i nie dało się tego ukryć w żaden sposób. Aquaman 2 i Flash także zapowiadają się słabo :P
Trwa Wczytywanie