W Weird West zagrało 400 tys. osób. Twórcy świętują sukces inwazją zombie

Mikołaj Ciesielski
2022/04/13 13:25

Deweloperzy z WolfEye Studios przedstawili też plany rozwoju produkcji na najbliższe tygodnie.

W Weird West zagrało 400 tys. osób. Twórcy świętują sukces inwazją zombie

Weird West – westernowe RPG akcji od współtwórcy Dishonored – zadebiutowało w zeszłym miesiącu na PC i konsolach. Debiutancka produkcja WolfEye Studios zebrała całkiem niezłe recenzje, co potwierdza średnia ocen w serwisie OpenCritic. Okazuje się, że pozytywne opinie przełożyły się również na zainteresowanie tytułem przez graczy. Deweloperzy oraz firma Devolver Digital poinformowali bowiem, że od momentu premiery, która miała miejsce 31 marca, w Weird West zagrało ponad 400 tysięcy osób.

Należy jednak pamiętać, że produkcja od momentu debiutu dostępna jest w usłudze Xbox Game Pass zarówno na PC, jak i konsolach, dlatego trudno stwierdzić, jak prezentują się realne wyniki sprzedaży. Trzeba jednak przyznać, że deweloperzy nie mogą narzekać na brak zainteresowania swoim tytułem. Nic więc dziwnego, że twórcy postanowili przygotować specjalne wydarzenie, w ramach którego gracze muszą zmierzyć się z krwiożerczymi zombie.

Nieumarli zostali dodani do Weird West w ramach limitowanego czasowo wydarzenia specjalnego o nazwie „The Plague”. Studio WolfEye opublikowało też plany rozwoju gry na najbliższe tygodnie. Już niedługo produkcja zostanie wzbogacona o nową, tajemniczą na ten moment zawartość, a nieco później tytuł doczeka się także nowego poziomu trudności. Następnie gracze wezmą udział w wydarzeniu „Caged Ones”, które na tę chwilę również pozostaje tajemnicą.

Wymienione wyżej elementy zostaną wprowadzone do Weird West w ramach bezpłatnych aktualizacji. Deweloperzy podkreślają również, że to nie jedyne atrakcje, na jakie mogą liczyć gracze, a w przyszłości produkcja doczeka się kolejnych nowości. Na dole wiadomości znajdziecie natomiast zwiastun trwającego wydarzenia „The Plague”.

Na koniec przypomnijmy, że Weird West dostępne jest na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Debiutancką produkcję WolfEye Studios można uruchomić również na PlayStation 5 i Xbox Series X/S w ramach wstecznej kompatybilności. Jak wspomnieliśmy wyżej, tytuł już w dniu swojej premiery trafił też do usługi Xbox Game Pass.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!