W jaki sposób Matrix 4 łączy się z trylogią? Nowy zwiastun odpowiada na pytania

Radosław Krajewski
2021/12/02 14:35

Warner Bros. udostępnił nowy klimatyczny zwiastun z Matrixa Zmartwychwstania, który wyjaśnia kwestię połączenia z trzema poprzednimi częściami.

Do premiery Matrixa Zmartwychwstania pozostał już mniej niż miesiąc. Wciąż czekamy na drugi pełny zwiastun czwartej części serii, ale w międzyczasie Warner Bros. wypuszcza nowe zapowiedzi, jak ten przeznaczony na rynek japoński, który pokazuje dziwne zachowanie Trinity. Ostatnio mieliśmy również okazję przyjrzeć się bohaterom czwartego Matrixa na nowych zdjęciach. Teraz wytwórnia podzieliła się kolejnym teaserem, który wyjaśnia liczne połączenia między nowym filmem a trylogią od sióstr Wachowskich. Materiał zatytułowany deja vu udowadnia, że Matrix Zmartwychwstania ma wiele punktów wspólnych z pierwszą częścią serii.W jaki sposób Matrix 4 łączy się z trylogią? Nowy zwiastun odpowiada na pytaniaW zwiastunie wykorzystano sceny z nowego filmu, jak również wiele fragmentów znanych z trylogii. Widzimy więc przebudzenie Neo w prawdziwym świecie, a także sytuacje, które ponownie spotkają głównego bohatera na swej drodze. Oglądając materiał ciężko nie mieć poczucia, że identyczne sceny widzieliśmy dwadzieścia lat temu, ale o to najwyraźniej chodziło twórcom. Pod koniec teasera możemy zobaczyć, jak Matrix Zmartwychwstania prezentuje się na zupełnie nowych fragmentach. Zwiastun zobaczycie poniżej.

Matrix Zmartwychwstania opowie kolejny rozdział historii Neo oraz Trinity, którzy ponownie trafili do cyfrowego świata, nie zdając sobie sprawy ze swojego przeznaczenia oraz łączącej ich relacji. Minęło wiele lat od zakończenia poprzedniej części i ponownego uruchomieniu Matrixa. Tym razem maszyny współpracują z ludźmi, aby nie doszło do ponownej wojny. Niepewny sojusz zakłóci ponowne pojawienie się Neo, który będzie próbował uwolnić Trinity z nowego Matrixa. Wspólnie raz jeszcze będą musieli przeciwstawić się agentom oraz pokonać śmiertelne zagrożenie. Od powodzenia ich misji zależeć będą losy całej ludzkości.

Film wyreżyserowała Lana Wachowski, która jest również współautorką scenariusza wraz z Aleksandarem Hemonem i Davidem Mitchellem. W obsadzie znaleźli się: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith, Lambert Wilson, Daniel Bernhardt, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Toby Onwumere, Max Riemelt, Eréndira Ibarra, Priyanka Chopra, Andrew Caldwell, Brian J. Smith, Ellen Hollman oraz Christina Ricci.

GramTV przedstawia:

Czwarta część Matrixa zadebiutuje w polskich kinach 22 grudnia.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!