Valve nie chce publikować gier z zawartością generowaną przez sztuczną inteligencję

Krzysztof Żołyński
2023/07/03 17:40
0
1

Valve wypowiedział wojnę producentom gier, którzy nadużywają sztucznej inteligencji i naruszają prawa autorskie. Kilka gier zostało ostatnio odrzuconych ze względu na zawartość generowaną przez SI.

Niedawno zaczęły pojawiać się doniesienia, że Valve odmawia publikowania gier z grafiką i innymi treściami generowanymi przez sztuczną inteligencję. W miniony weekend firma ostatecznie skomentowała sprawę. Rzecznik Valve, Kaci Aitchison Boyle, powiedział, że firma nie próbuje zniechęcać do korzystania z SI, ale nie dopuści do procederu łamania praw autorskich na Steamie.

Valve nie chce publikować gier z zawartością generowaną przez sztuczną inteligencję

Naszym priorytetem, jak zawsze, jest publikowanie jak największej liczby tytułów. Z zadowoleniem przyjmujemy i zachęcamy do innowacji, a technologia sztucznej inteligencji z pewnością stworzy nowe i ekscytujące doświadczenia w grach. I chociaż programiści mogą wykorzystywać technologię SI w swojej pracy, to na pewno nie mogą naruszać istniejących praw autorskich.

Valve nie toleruje łamania praw autorskich przez sztuczną inteligencję

Nic dziwnego, że Valve próbuje wyprzedzić to, co w zasadzie jest nieuchronne, jeśli nie zareaguje się dość szybko. Wystarczy spojrzeć, jak generatywna sztuczna inteligencja przyprawia branżę muzyczną o ból głowy. Na przykład w kwietniu serwisy streamingowe, takie jak Spotify i YouTube, odpowiadały na roszczenia dotyczące praw autorskich zgłoszone przez Universal Music Group po tym, jak ktoś przesłał na ich platformy wirusową piosenkę Drake'a wygenerowaną przez sztuczną inteligencję.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!