Ustępujący szef PlayStation, Jim Ryan: premiera PlayStation 5 była największym wyzwaniem w mojej karierze

Krzysztof Żołyński
2024/02/25 07:00
1
0

Premiera PlayStation 5 była ogromnym wyzwaniem, ze względu na panującą na całym świecie epidemię.

Być może już zapomnieliście, ale zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X/S zostały wprowadzone na rynek w dość trudnych okolicznościach. Na świecie szalała wtedy pandemia, która doprowadziła do spowolnienia gospodarki, zawalenia się łańcucha dostaw i mnóstwa innych utrudnień. Jim Ryan, który pełnił wtedy funkcję dyrektora generalnego PlayStation, uważa, że premiera PS5 była największym wyzwaniem w jego dotychczasowej karierze, a to że wszystko się udało zawdzięczamy spokojowi i profesjonalizmowi jego zespołu.

Ustępujący szef PlayStation, Jim Ryan: premiera PlayStation 5 była największym wyzwaniem w mojej karierze

Jestem po prostu wdzięczny, że nie pracowałem w nudnej branży. Moim zadaniem było emanować poczuciem spokoju i pogody ducha. Właściwie siedziałem przy stole w jadalni z głową opartą na dłoniach i zastanawiałem się, jak to zrobimy.

Premiera PlayStation 5 była wielkim wyzwaniem

Większość konsol PlayStation 5 była montowana w Chinach, które zostały całkowicie odcięte od świata. Na dodatek cały zespół pracujący nad konsolą musiał przejść na pracę zdalną. Podobnie uczyniły załogi firm deweloperskich, które przygotowywały gry na start PS5. Współpraca bardzo się skomplikowała, a kiedy jednak udało się ostatecznie wydać konsolę, okazało się, że w wielu miejscach na świecie nie da się jej dostarczyć do sklepów, ze względu na restrykcje wprowadzone w czasie walki z pandemią.

GramTV przedstawia:

Rezultaty tych utrudnień z pewnością doskonale pamiętają wszyscy, którzy próbowali wtedy zakupić PS5. Konsola była prawdziwym widmem, na którym żerowali scalperzy, wykupujący całe dostawy i sprzedający je za kilkukrotnie wyższe kwoty.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
25/02/2024 14:46

Tak, gospodarka dostała wówczas chwilowej zadyszki. A ludzie wylądowali w domach bez możliwości/potrzeby wychodzenia, więc szukali czegoś co umili im czas, w dodatku wiele rodzin musiało zrezygnować z zagranicznego wyjazdu w trakcie urlopu i oszczędności poszły na inne cele, na przykład... bo ja wiem? Na konsolę?