PlayStation 5 Pro w 2024 roku. Sony chce wypuścić konsolę przed premierą GTA 6

Radosław Krajewski
2024/02/20 11:00
0
0

Japońska firma chce być gotowa na premierę Grand Theft Auto 6 i planuje wypuścić mocniejszą wersję PS5 jeszcze w tym roku.

Pojawia się coraz więcej głosów świadczących o premierze PlayStation 5 Pro jeszcze w tym roku. Niedawno dowiedzieliśmy się o potencjalnej cenie konsoli, która ma być zaskakująco niska. Teraz redakcja CNBC w rozmowie z analitykami potwierdziła część tych doniesień i według ich raportu Sony chce rozpocząć sprzedaż ulepszonej wersji PS5 przed nadchodzącą premierą GTA 6.

PlayStation 5 Pro w 2024 roku. Sony chce wypuścić konsolę przed premierą GTA 6

PlayStation 5 Pro z premierą w 2024 roku

Niedawno japońska firma obniżyła prognozy sprzedaży PlayStation 5, prawdopodobnie nie tylko ze względu na nasycenie rynku podstawowym modelem, ale również przez zaoferowanie mocniejszej wersji konsoli. Analitycy twierdzą, że PS5 Pro ma być dostępne pod koniec 2024 roku, a jedną z zachęt przy sprzedaży konsol ma być zbliżające się Grand Theft Auto 6.

Sony prawdopodobnie będzie chciało promować swoją nową konsolę jako najlepszy sprzęt do grania w oczekiwaną grę Rockstar Games. Premiery produkcji mamy spodziewać się w 2025 roku, a wersja na PS5 Pro może zaoferować dodatkowe korzyści, w tym większą liczbę klatek na sekundę, wyższą rozdzielczość, czy inne ulepszenia graficzne.

Wydaje się, że w branży gier panuje powszechna zgoda co do tego, że Sony rzeczywiście przygotowuje premierę PS5 Pro w drugiej połowie 2024 roku. Sony będzie chciało mieć pewność, że ma świetny sprzęt, gdy GTA 6 ukaże się w 2025 roku. Premiera gry będzie strzałem w dziesiątkę dla całej branży gier – powiedział Serkan Toto, dyrektor generalny tokijskiej firmy konsultingowej Kantan Games.

GramTV przedstawia:

Analitycy ostrzegają, że premiera PS5 Pro nie musi wpłynąć na obniżenie ceny dotychczasowych wersji PlayStation 5. Tym samym mocniejszy model konsoli będzie znacznie droższy od obecnie dostępnych w sklepach wersji sprzętu.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!