Chłopiec i czapla jednak nie jest pożegnaniem Hayao Miyazakiego. Już pracuje nad nowym filmem

Krzysztof Żołyński
2023/10/03 16:30
0
0

Chłopiec i czapla miał być pożegnalnym filmem Hayao Miyazaki, ale okazuje się, że artysta kolejny raz zmienia plany i już pracuje nad nowym widowiskiem.

Chłopiec i czapla miał być pożegnalnym filmem kultowego reżysera, Hayao Miyazakiego. Zapowiedział odejście na emeryturę i stworzył film, który stał się wielkim przebojem w Japonii, zarabiając dla swoich twórców 13 mln dolarów w weekend otwarcia. Jest to niebywałe osiągnięcie, gdyż studio Ghibli, którego współzałożycielem jest Miyazaki, jeszcze nigdy nie odnotowało takich wpływów.

Chłopiec i czapla jednak nie jest pożegnaniem Hayao Miyazakiego. Już pracuje nad nowym filmem

Centralną postacią jest nastoletni chłopiec, którego rodzina przeprowadza się w nowe miejsce. Młodzieniec nie najlepiej sobie z tym radzi, ale w czasie jednej z wędrówek odkrywa opustoszałą wieżę, dzięki której nawiązuje kontakt z niesamowitą, mówiącą czaplą.

Chłopiec i czapla nie jest pożegnalnym filmem Hayao Miyazaki

Po premierze w Japonii, która miała miejsce w lipcu, film trafił na festiwal w Toronto, gdzie był pokazywany 7 września.

Nie można go zatrzymać. Nie jesteśmy pewni, co dokładnie kombinuje Miyazaki. Czekamy na europejską premierę Chłopca i czapli i chcielibyśmy co ma w planie Miyazaki w swoim kolejnym „ostatnim filmie”.

GramTV przedstawia:

Współpracownicy Miyazakiego twierdzą, że „codziennie myśli o tym nowym projekcie” i wygląda na to, że mimo 82 lat na karku nie ma zamiaru zwalniać tempa.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!