Twórcy Test Drive Unlimited: Solar Crown zabrali głos w sprawie nieudanego dema

Mikołaj Ciesielski
2024/07/09 09:00
0
0

Deweloperzy ze studia KT Racing zapewniają, że nie ma powodów do obaw. Przekazano też ważne wieści dla graczy PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

W czerwcu w ręce graczy PC oddano demo Test Drive Unlimited: Solar Crown. Niestety stan techniczny wersji demonstracyjnej pozostawiał wiele do życzenia, co oczywiście zaniepokoiło fanów serii. Według deweloperów nie ma jednak powodów do obaw. Deweloperzy ze studia KT Racing postanowili bowiem w końcu przerwać milczenie i wyjaśnić, dlaczego poziom optymalizacji i stabilność dema Test Drive Unlimited: Solar Crown „nie spełniły oczekiwań części społeczności”.

Test Drive Unlimited: Solar Crown
Test Drive Unlimited: Solar Crown

Demo Test Drive Unlimited: Solar Crown było katastrofą, ale KT Racing przekonuje, że nie ma powodów do obaw

W komunikacie opublikowanym na Steam twórcy Test Drive Unlimited: Solar Crown poinformowali, że demo było oparte na starej wersji gry. Zgodnie z przekazanymi informacjami nie uwzględniała ona „wielu ważnych” osiągnięć w zakresie optymalizacji, nad którą KT Racing nieustannie pracuje. Część ulepszeń została już wdrożona, a wydajność produkcji jest dla deweloperów sprawą priorytetową.

KT Racing podkreśliło również, że wymagania sprzętowe dla wersji demo nie odpowiadają tym z finalnej wersji Test Drive Unlimited: Solar Crown. Obecnie zespół przeprowadza „wszystkie testy techniczne”. Po ich zakończeniu zespół będzie natomiast w stanie określić ostateczne wymagania sprzętowe dla wspomnianej produkcji.

GramTV przedstawia:

Twórcy Test Drive Unlimited: Solar Crown podzielili się również dwoma ważnymi informacjami dla użytkowników konsol Sony i Microsoftu. Zgodnie z przekazanymi informacjami w momencie premiery wspomniana produkcja zaoferuje na PlayStation 5 i Xbox Series X/S dwa tryby graficzne. KT Racing przekazało, że pierwszym z nich będzie tryb wydajności, który pozwoli na rozgrywkę w 1080p i 60 FPS. Drugim będzie z kolei tryb jakości, w którym gra będzie działać w 1440p i 30 klatkach na sekundę.

Deweloperzy odnieśli się również do próśb graczy o udostępnienie wersji demo Test Drive Unlimited: Solar Crown na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. KT Racing poinformowało natomiast, że obecnie zespół skupia się na dopracowaniu wersji PC. W sierpniu na konsolach Sony i Micrsoftu mają jednak zostać przeprowadzone beta testy, a więcej informacji na ten temat mamy otrzymać w „nadchodzących tygodniach”.

Na koniec przypomnijmy, że Test Drive Unlimited: Solar Crown zmierza wyłącznie na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5, Xbox Series X/S. Zgodnie z zapowiedziami gra ma zadebiutować na wymienionych platformach 12 września 2024 roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!