Twórcy Gears of War E-Day zapowiadają sporą dawkę horroru. Szykuje się powrót do korzeni serii

Patrycja Pietrowska
2024/06/12 10:45
0
0

Deweloperzy koncentrują się na przerażających aspektach Gears of War.

Podczas tegorocznego Xbox Games Showcase mieliśmy okazję zapoznać się z wieloma interesującymi materiałami. Wśród nich znalazła się między innymi zapowiedź Gears of War E-Day – nowej odsłony serii trzecioosobowych strzelanek. Teraz deweloperzy odpowiedzialni za produkcję postanowili zdradzić nieco więcej informacji na temat nadchodzącego tytułu.

Gears of War E-Day
Gears of War E-Day

Gears of War E-Day w klimacie horroru

Przedstawiciele The Coalition udzielili ostatnio serwisowi IGN wywiadu, w którym poruszony został temat Gears of War E-Day. Jak się okazuje, studio planuje powrócić do korzeni i zaoferować wrażenia w klimatach horroru. Według deweloperów to właśnie uczucie przerażenia najlepiej wspominają gracze zaznajomieni z serią.

Dla nas to jak historia o tym, co by było, gdyby. A co, jeśli ziemia się otworzy i wyjdą potwory? Tak, akcja rozgrywa się na fikcyjnej, obcej planecie, ale mamy do opowiedzenia bardzo ludzkie historie. Aby tego dokonać, musimy być w stanie opowiedzieć historię przypominającą horror. – przekazuje dyrektor kreatywny Matt Searcy.

Przyjrzeliśmy się temu, co czuli ludzie, grając w Gears of War lub w dowolną grę Gears – łącznie z Gears 4. W rozmowach gracze wspominają, że najlepiej zapamiętali odczucia związane z mrocznymi, niemal przerażającymi momentami w stylu horroru. – kontynuuje Searcy.

GramTV przedstawia:

Twórcy postanowili zatem skoncentrować się na wrażeniach opartych na horrorowym klimacie. W Gears of War E-Day pojawi się ponownie Szarańcza, natomiast przedstawiona zostanie w nowy sposób.

Dzięki Unreal Engine 5 możemy teraz pokazać Szarańczę z wiernością wizualną, która pozwala wiarygodnie przedstawić przerażające stworzenia z podziemi. I tak, jak widzieliście w zwiastunie, naprawdę w pewnym sensie opieramy się na klimatach horroru, które fani pamiętają. Jednak to, co było przerażające w 2006 r., bardzo różni się od tego, co przeraża w 2024 r. – wyjaśnia dyrektor marki Nicole Fawcette.

Na zakończenie przypomnijmy, że data premiery Gears of War E-Day pozostaje na ten moment tajemnicą. Wiemy natomiast, że akcja gry będzie osadzona na 14 lat przed wydarzeniami znanymi z Gears of War. Głównymi bohaterami będą Marcus Fenix i Dom Santiago.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!