Twórcy Borderlands zmienią wkrótce właściciela? Ciekawe doniesienia w sieci

Mikołaj Ciesielski
2023/09/11 14:15
0
0

Embracer Group rozważa rzekomo sprzedaż Gearbox Entertainment.

W czerwcu bieżącego roku Embracer Group ogłosiło program restrukturyzacji, w wyniku którego niektóre studia zostały zamknięte. W związku ze wspomnianymi zmianami z końcem sierpnia swoją działalność zakończyło również Volition, czyli twórcy serii Saints Row. Okazuje się jednak, że to nie koniec przetasowań w szwedzkiej firmie. Według najnowszych doniesień Embracer Group rozważa rzekomo sprzedaż Gearbox Entertainment.

Twórcy Borderlands zmienią wkrótce właściciela? Ciekawe doniesienia w sieci

Twórcy Borderlands mogą zmienić właściciela. Embracer Group myśli nad sprzedażą Gearbox Entertainment

Powyższą informacją podzieliła się agencja Reuters, która powołuje się na trzy osoby związane bezpośrednio ze sprawą. Embracer Group ma rozważać „różne opcje” dla Gearbox Entertainment, w tym również sprzedaż twórców serii Borderlands. Szwedzka firma szuka bowiem rozwiązań, które pomogą „wzmocnić finanse”.

GramTV przedstawia:

Według informatorów Embracer Group współpracuje z dwoma bankami inwestycyjnymi, które mają pomóc w ewentualnej sprzedaży Gearbox Entertainment. Reuters informuje również – powołując się na dwie osoby związane ze sprawą – że „strony trzecie” wyraziły już zainteresowanie kupnem twórców serii Borderlands, a szwedzka firma najwyraźniej rozważa otrzymane oferty.

Zarówno Embracer Group, jak i współpracujące ze szwedzką firmą banki inwestycyjne, odmówiły komentarza w powyższej sprawie. Na ten moment nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na kolejne informacje i doniesienia na temat przyszłości twórców serii Borderlands.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!