Twórcy Atomic Heart są „organizacją propokojową”. Mundfish odpowiada na krytykę

Mikołaj Ciesielski
2023/01/16 11:20
10
0

Deweloperzy postanowili odnieść się do kontrowersji krążących wokół zespołu.

Twórcy Atomic Heart są „organizacją propokojową”. Mundfish odpowiada na krytykę

W miniony weekend informowaliśmy Was o kontrowersjach związanych z Atomic Heart, przez które wielu graczy nawołuje do bojkotu wspomnianej produkcji. Użytkownicy domagają się również od studia Mundfish stanowiska w sprawie rozpoczętej blisko rok temu inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Deweloperzy postanowili natomiast opublikować oświadczenie, w którym określili swój zespół mianem „organizacji propokojowej”.

Twórcy Atomic Heart nie zamierzają zabierać głosu w sprawach politycznych i religijnych

W opublikowanym na portalu społecznościowym Twitter oświadczeniu podkreślono, że Mundfish jest studiem składającym się z deweloperów z całego świata, którzy skupiają się na tworzeniu „innowacyjnej gry”. Zaznaczono także, że zespół „sprzeciwia się przemocy wobec ludzi”. Deweloperzy nie zamierzają jednak zabierać głosu w sprawach politycznych i religijnych.

Nie komentujemy kwestii politycznych ani religijnych. Zapewniamy, że jesteśmy globalnym zespołem skupionym na tym, by Atomic Heart trafił w ręce graczy na całym świecie. Nie tolerujemy i nie zamierzamy tolerować osób, które wysyłają spam i używają obraźliwego, nienawistnego, dyskryminującego, brutalnego lub groźnego języka, lub treści – informują deweloperzy.

Powyższe oświadczenie raczej w żaden sposób nie przekona do Atomic Heart graczy, którzy podjęli już decyzję o zbojkotowaniu produkcji studia Mundfish. Słowa deweloperów z pewnością wywołają natomiast kolejną falę komentarzy.

Przypomnijmy, że Atomic Heart zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S dokładnie 21 lutego 2023 roku. Zgodnie z zapowiedziami produkcja studia Mundfish w dniu swojej premiery trafi również do usługi Xbox Game Pass.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
10
dariuszp
Gramowicz
17/01/2023 11:21

To ja Ci dodam jeszcze jedno. Ruscy się dawno zorientowali że ludzie uciekają więc mają punkty poboru na granicy. Więc jak Cie capną na przejściu to od razu Cie pakują do jednostki i wysyłają na front po krótkim szkoleniu. Więc danie dyla to większe ryzyko niż np. ukrywanie się u znajomego.

Czy zagrasz czy nie nie ma znaczenia bo jak mówiłem - większości ludzi takie tematy nie interesują. Patrzą tylko na grę i nic więcej. Świadomi gracze to dosłownie promil.

Yarod napisał:

Nie twierdzę, że łatwo. Ciężko mi sobie wyobrazić nawet, że musisz wszystko rzucić (w tym rodzinę bo zdrajca zaraz) i dajesz dyla. No ale ja bym jednak nie umiał żyć w takim czymś, więc może mam inne podjeście.

Co zresztą nawiązuje do tego co napisałeś. Ja mam takich od PiSu też w rodzinie, jak chyba wszyscy, i tez się obawiam co tu się odpPiSuje w przyszłości, a najbardziej działań Prokuratora Zero, bo jemu umysłowo blisko do tych od ruskich.

No ale. Zeszliśmy z tematu, ja w każdym razie nie zagram, mimo że będzie w GP. Dla zasady.

Yarod
Gramowicz
17/01/2023 10:04
dariuszp napisał:

Danie dyla nie jest wcale takie łatwe. Musisz porzucić w zasadzie wszystko w swoim życiu bez możliwości powrotu jeżeli nikt nie strzeli Putinowi w łeb żeby go zastąpić kimś normalnym. 

A to że wielu ruskich wierzy w bzdety Putina to akurat wiem. Znam paru Rosjan i mówią otwarcie jak to u nich jest. U nas jest zresztą podobnie. Duży procent Polaków to pisiory które otwarcie wiedzą w propagandę telewizji polskiej. Moja matka chrzestna należy do tych ludzi i rozmowa z nią po prostu nie ma sensu.

Gadała o czymś co tam rząd powiedział i daliśmy jej przed oczy dowód tego że to kłamstwo. I co? A no zaraz że PO albo Tusk musiał zmanipulować ten dowód i że słucham niemieckiej propagandy. W skrócie - co potwierdza jej teorię o wielkim wodzu Kaczyńskim to musi być prawda a co nie potwierdza to kłamstwo i manipulacja Tuska. Kompletnie wyprany łeb.

A tam jest gorzej bo po prostu zamykają każdego kto powie inaczej niż mówi sowiecka propaganda. U nas jeszcze jakaś wolność słowa istnieje.

Yarod napisał:

Możliwe. 

Są też tacy którzy dali dyla i żyją. Np. w Wawie, choć trza przyznać, że nasz kraj nie jest dla nich najlepszym miejscem do życia.

Krążą też informacje, że studio dostało spory grant m.in. od Gazpromu, ale tego nie udało mi się potwierdzić, więc traktuję w kategoriach ploty. Natomiast to by ogólnie pasowało do sytuacji i ogólnego trzymania mordy w kubeł.

Po za tym, mam kumpla który ma hotel pod Moskwą (jeszcze, bo zwija interes), i opowiadał mi ostatnio, jak bardzo ruskie mają sprane łby, jeżeli chodzi o tę wojnę, czy np. nas. Po tym co usłyszałem, podtrzymuję co napisałem w swoim poście niżej. To nie jest tak, że zły car i dobre ruskie.

Nie twierdzę, że łatwo. Ciężko mi sobie wyobrazić nawet, że musisz wszystko rzucić (w tym rodzinę bo zdrajca zaraz) i dajesz dyla. No ale ja bym jednak nie umiał żyć w takim czymś, więc może mam inne podjeście.

Co zresztą nawiązuje do tego co napisałeś. Ja mam takich od PiSu też w rodzinie, jak chyba wszyscy, i tez się obawiam co tu się odpPiSuje w przyszłości, a najbardziej działań Prokuratora Zero, bo jemu umysłowo blisko do tych od ruskich.

No ale. Zeszliśmy z tematu, ja w każdym razie nie zagram, mimo że będzie w GP. Dla zasady.

dariuszp
Gramowicz
17/01/2023 09:37
Yarod napisał:

Możliwe. 

Są też tacy którzy dali dyla i żyją. Np. w Wawie, choć trza przyznać, że nasz kraj nie jest dla nich najlepszym miejscem do życia.

Krążą też informacje, że studio dostało spory grant m.in. od Gazpromu, ale tego nie udało mi się potwierdzić, więc traktuję w kategoriach ploty. Natomiast to by ogólnie pasowało do sytuacji i ogólnego trzymania mordy w kubeł.

Po za tym, mam kumpla który ma hotel pod Moskwą (jeszcze, bo zwija interes), i opowiadał mi ostatnio, jak bardzo ruskie mają sprane łby, jeżeli chodzi o tę wojnę, czy np. nas. Po tym co usłyszałem, podtrzymuję co napisałem w swoim poście niżej. To nie jest tak, że zły car i dobre ruskie.

Danie dyla nie jest wcale takie łatwe. Musisz porzucić w zasadzie wszystko w swoim życiu bez możliwości powrotu jeżeli nikt nie strzeli Putinowi w łeb żeby go zastąpić kimś normalnym. 

A to że wielu ruskich wierzy w bzdety Putina to akurat wiem. Znam paru Rosjan i mówią otwarcie jak to u nich jest. U nas jest zresztą podobnie. Duży procent Polaków to pisiory które otwarcie wiedzą w propagandę telewizji polskiej. Moja matka chrzestna należy do tych ludzi i rozmowa z nią po prostu nie ma sensu.

Gadała o czymś co tam rząd powiedział i daliśmy jej przed oczy dowód tego że to kłamstwo. I co? A no zaraz że PO albo Tusk musiał zmanipulować ten dowód i że słucham niemieckiej propagandy. W skrócie - co potwierdza jej teorię o wielkim wodzu Kaczyńskim to musi być prawda a co nie potwierdza to kłamstwo i manipulacja Tuska. Kompletnie wyprany łeb.

A tam jest gorzej bo po prostu zamykają każdego kto powie inaczej niż mówi sowiecka propaganda. U nas jeszcze jakaś wolność słowa istnieje.

Yarod
Gramowicz
17/01/2023 09:18
dariuszp napisał:

Nikt sobie nie radzi. 

Piśniesz tylko i idziesz do więzienia.

A z więzienia idziesz na front.

A na froncie albo zabije Cię dowódca jak odmówisz bezsensowny rozkaz szturmu na ukraińskie pozycje. Albo zabiją Cię żołnierze Ukrainy cały czas śmiejąc się co robisz w błocie z zardzewiałym sowieckim AK.

Jest całkiem możliwe że studio siedzi cicho bo generalnie wiedzą że są umoczeni ale chcą kasę.

Yarod napisał:

OK, ale z tymi kłopotami w domu - niektórzy sobie radzą. Może mają większe środki a może nie.

Tutaj sytuacja jest moim zdaniem inna: najpierw mętne tłumaczenia w pierwszej relacji i nawijanie o Cyprze, teraz za to w dość agresywnym tonie o "organizacji propokojowej", co znaczy tyle co nic, a jeżeli już to kojarzy mi się z russkim mirem, którego efekty widać na co dzień, ostatnio w Dnieprze.

Osobiście uważam, po przenalizowaniu ich wypowiedzi tu i tam, że panowie nie chcą się wypowiedzieć wprost, bo jak większość Rosjan mają wbity w łeb wielkoruski szowinizm i przynajmniej biernie popierają szerzenie "pokoju" w wersji artyleryjskiej.

Możliwe. 

Są też tacy którzy dali dyla i żyją. Np. w Wawie, choć trza przyznać, że nasz kraj nie jest dla nich najlepszym miejscem do życia.

Krążą też informacje, że studio dostało spory grant m.in. od Gazpromu, ale tego nie udało mi się potwierdzić, więc traktuję w kategoriach ploty. Natomiast to by ogólnie pasowało do sytuacji i ogólnego trzymania mordy w kubeł.

Po za tym, mam kumpla który ma hotel pod Moskwą (jeszcze, bo zwija interes), i opowiadał mi ostatnio, jak bardzo ruskie mają sprane łby, jeżeli chodzi o tę wojnę, czy np. nas. Po tym co usłyszałem, podtrzymuję co napisałem w swoim poście niżej. To nie jest tak, że zły car i dobre ruskie.

dariuszp
Gramowicz
17/01/2023 09:06
Yarod napisał:

OK, ale z tymi kłopotami w domu - niektórzy sobie radzą. Może mają większe środki a może nie.

Tutaj sytuacja jest moim zdaniem inna: najpierw mętne tłumaczenia w pierwszej relacji i nawijanie o Cyprze, teraz za to w dość agresywnym tonie o "organizacji propokojowej", co znaczy tyle co nic, a jeżeli już to kojarzy mi się z russkim mirem, którego efekty widać na co dzień, ostatnio w Dnieprze.

Osobiście uważam, po przenalizowaniu ich wypowiedzi tu i tam, że panowie nie chcą się wypowiedzieć wprost, bo jak większość Rosjan mają wbity w łeb wielkoruski szowinizm i przynajmniej biernie popierają szerzenie "pokoju" w wersji artyleryjskiej.

Nikt sobie nie radzi. 

Piśniesz tylko i idziesz do więzienia.

A z więzienia idziesz na front.

A na froncie albo zabije Cię dowódca jak odmówisz bezsensowny rozkaz szturmu na ukraińskie pozycje. Albo zabiją Cię żołnierze Ukrainy cały czas śmiejąc się co robisz w błocie z zardzewiałym sowieckim AK.

Jest całkiem możliwe że studio siedzi cicho bo generalnie wiedzą że są umoczeni ale chcą kasę.

Gregario
Gramowicz
17/01/2023 07:28
Yarod napisał:

OK, ale z tymi kłopotami w domu - niektórzy sobie radzą. Może mają większe środki a może nie.

Tutaj sytuacja jest moim zdaniem inna: najpierw mętne tłumaczenia w pierwszej relacji i nawijanie o Cyprze, teraz za to w dość agresywnym tonie o "organizacji propokojowej", co znaczy tyle co nic, a jeżeli już to kojarzy mi się z russkim mirem, którego efekty widać na co dzień, ostatnio w Dnieprze.

Osobiście uważam, po przenalizowaniu ich wypowiedzi tu i tam, że panowie nie chcą się wypowiedzieć wprost, bo jak większość Rosjan mają wbity w łeb wielkoruski szowinizm i przynajmniej biernie popierają szerzenie "pokoju" w wersji artyleryjskiej.

I o to chodzi - Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. Muszą coś powiedzieć dla Zachodu, jednocześnie nie wspominając o wojnie w Ukrainie, bo czegoś takiego w Rosji nie ma. Mnie to nie przekonuje, nie współczuję im i nie zamierzam zmieniać swojej decyzji o niekupowaniu rosyjskich produktów.

Ray
Gramowicz
16/01/2023 22:15

Nie no, Putin też przecież jest propokojowy, chce wprowadzić pokój na Ukrainie i ochronić przed złym wpływem zachodu.

Yarod
Gramowicz
16/01/2023 13:53
dariuszp napisał:

Co tu dużo mówić. Jeżeli są pro rosyjscy to spalą sie na zachodzie. Jeżeli są anty rosyjscy to znowu będą ich czekać kłopoty w domu. W zasadzie nie mają wyjścia z sytuacji.

Inna sprawa że wielu graczy nie obchodzą takie rzeczy i nawet jak ktoś ich rucha w tyłek to dają pieniądze korporacjom. 

Ja mam prostą sytuację. Gra nie interesowała mnie od początku więc mogę powiedzieć że nie kupię ale z drugiej strony i tak bym nie kupił.

OK, ale z tymi kłopotami w domu - niektórzy sobie radzą. Może mają większe środki a może nie.

Tutaj sytuacja jest moim zdaniem inna: najpierw mętne tłumaczenia w pierwszej relacji i nawijanie o Cyprze, teraz za to w dość agresywnym tonie o "organizacji propokojowej", co znaczy tyle co nic, a jeżeli już to kojarzy mi się z russkim mirem, którego efekty widać na co dzień, ostatnio w Dnieprze.

Osobiście uważam, po przenalizowaniu ich wypowiedzi tu i tam, że panowie nie chcą się wypowiedzieć wprost, bo jak większość Rosjan mają wbity w łeb wielkoruski szowinizm i przynajmniej biernie popierają szerzenie "pokoju" w wersji artyleryjskiej.

wolff01
Gramowicz
16/01/2023 13:26
dariuszp napisał:

Co tu dużo mówić. Jeżeli są pro rosyjscy to spalą sie na zachodzie. Jeżeli są anty rosyjscy to znowu będą ich czekać kłopoty w domu. W zasadzie nie mają wyjścia z sytuacji.

Ciekawą, choć zupełnie inną, sytuację ma SCS Software - jak wybuchłą wojna mieli akurat wydać dodatek do ETS 2 z rozszerzeniem mapy o tereny w Rosji. Dosyć szybko podjęli decyzje że dodatek jest zamrożony na czas nieokreślony (mimo że był już praktycznie skończony i oznaczało to dla nich straty bo stracili rok w cyklu wydawniczym). Dodatkowo wydali pakiet skórek z których dochód poszedł na Ukrainie w formie agregatów prądotwórczych (nawet wrzucali foty z transportu). Dlaczego o tym mówię? A no bo i tak jest spora grupa graczy która ciągle jęczy "gdzie dodatek w Rosji!" i że "trawki i drzewka to przyroda a nie Rosjanie", a niektórzy uważają że skoro problemem jest tytuł ("Serce Rosji") to należy go zmienić i po problemie. Tak więc nigdy wszystkim nie dogodzisz.

Tak czy tak mają teraz przerąbane.

dariuszp
Gramowicz
16/01/2023 11:51

Co tu dużo mówić. Jeżeli są pro rosyjscy to spalą sie na zachodzie. Jeżeli są anty rosyjscy to znowu będą ich czekać kłopoty w domu. W zasadzie nie mają wyjścia z sytuacji.

Inna sprawa że wielu graczy nie obchodzą takie rzeczy i nawet jak ktoś ich rucha w tyłek to dają pieniądze korporacjom. 

Ja mam prostą sytuację. Gra nie interesowała mnie od początku więc mogę powiedzieć że nie kupię ale z drugiej strony i tak bym nie kupił.