Twórca Mario i Zeldy od 45 lat pracuje w Nintendo. Shigeru Miyamoto nie wybiera się na emeryturę

Krzysztof Żołyński
2023/12/30 19:35
0
0

Shigeru Miyamoto to prawdziwa legenda Nintendo. Człowiek, który stworzył Mario i Zeldę oraz był przy narodzinach wszystkich konsol tej firmy.

Shigeru Miyamoto pracuje w Nintendo o 45 lat. Przez ten czas brał udział w narodzinach wszystkich konsol, jakie wydała ta firma oraz tworzył Mario i Zeldę. Ten senior gamingu już nie jest tak aktywny jak przed laty, a jego rola została znacznie zmniejszona, ale twierdzi, że emerytura nie jest dla niego i nie zamierza opuszczać pokładu japońskiego giganta.

Shigeru Miyamoto nie planuje emerytuty

Shigeru Miyamoto nie planuje emerytuty, Twórca Mario i Zeldy od 45 lat pracuje w Nintendo. Shigeru Miyamoto nie wybiera się na emeryturę

GramTV przedstawia:

Miyamoto bez wątpienia jest człowiekiem, który odcisnął wielki ślad na Nintendo i był w tej firmie po prostu zawsze, towarzysząc jej we wszystkich kluczowych momentach, a często również był współtwórcą zmian. To spod jego rąk wyszły Zelda i Mario. Tej najstarszy i najważniejszy na świecie projektant gier planuje, że przestanie pracować dopiero wtedy, kiedy nie będzie w stanie podołać fizycznie obowiązkom.

Zapytany o plany emerytalne, stwierdził że bardziej niż o tym myśli o dniu, w którym jego organizm odmówi mu posłuszeństwa. To dlatego, z uwagi na wiek, planuje swoją przyszłość w odstępach pięcioletnich i dużo myśli o tym, „komu może przekazać wszystko, gdyby coś się wydarzyło”.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!