Twórca Buzza Astrala bezrobotny. Czystki w Disneyu wciąż trwają

Krzysztof Żołyński
2023/06/05 14:50
0
0

Cięcia kadrowe w Disneyu trwają w najlepsze i pracę tracą kolejni ludzie. Tym razem pod nóż trafił między innymi twórca Buzza Astrala.

Ograniczanie kosztów w ciężkich czasach jest zrozumiałe, ale w kolejnej fali zwolnień pracę stracił człowiek, którzy mógł sądzić, że jest bezpieczny. Mowa tu o pracującym dla Pixara reżyserze animowanego filmu Buzz Astral. Angus MacLane odpowiadał także za inne produkcje powstające w ramach tego studia i brał udział w produkcji Coco, Iniemamocni 2 i Toy Story 4.

Twórca Buzza Astrala bezrobotny. Czystki w Disneyu wciąż trwają

Fala zwolnień, uszczupliła załogę Pixara o 75 pracowników i jest to duże wydarzenie, ponieważ w animowanym oddziale studia takie sytuacje zdarzają się rzadko. Poprzedni raz miała miejsce w 2013 roku, po klapie finansowej filmu Dobry dinozaur. Z pracą pożegnało się wtedy 5% z 1200 pracowników, a wśród nich znalazł się Bob Peterson.

Twórca Buzza Astrala zwolniony z Disneya

Faktem jest, że Buzz Astral nie należy do filmów, z których Disney jest dumny. Widowisko zarobiło 226 mln dolarów, a więc ledwie zwróciło swój budżet. Jeszcze przed premierą film spotkał się z krytyką fanów, którzy mieli za złe, że do roli Buzza Astrala nie zatrudniono Tima Allena, który był jego głosem przez całą serię Toy Story.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!