Trzęsienie ziemi w Disneyu. Bob Iger wraca na stanowisko prezesa po niespełna roku

Radosław Krajewski
2022/11/21 10:35
0
0

Bob Chapek pożegnał się z funkcją CEO Disneya.

Takiego powrotu nikt się nie spodziewał. Po niecałym roku emerytury Bob Iger powrócił jako dyrektor generalny Walt Disney Company. Tym samym Bob Chapek został usunięty ze stanowiska prezesa po prośbie zarządu korporacji.

Trzęsienie ziemi w Disneyu. Bob Iger wraca na stanowisko prezesa po niespełna roku

Bob Iger ponownie prezesem Disneya

Jestem głęboko zaszczycony, że poproszono mnie o ponowne przewodzenie temu niezwykłemu zespołowi, z jasną misją skupioną na kreatywnej doskonałości, aby inspirować pokolenia poprzez niezrównane, odważne opowiadanie historii – napisał Iger w mailu do pracowników Disneya.

Bob Iger ustąpił ze stanowiska w lutym 2020 roku, kiedy rolę prezesa przejął Bob Chapek. Do końca 2021 roku Iger pełnił funkcję prezesa wykonawczego i po niespełna roku wraca do zarządzania całą firmą. Jego kadencja nie będzie trwała długo i jego obecny kontrakt z Disneyem został podpisany na dwa lata. Nowy-stary CEO firmy otrzymał dwa główne cele do zrealizowana w najbliższym czasie: wyznaczenie nowego strategicznego kierunku firmy, który pozwoli wrócić Disneyowi na odpowiednie tory, a także ścisłej współpracy z zarządem w celu znalezienia odpowiedniego następcy.

Dziękujemy Bobowi Chapkowi za jego służbę dla Disneya w ciągu wieloletniej kariery, w tym za przeprowadzenie firmy przez bezprecedensowe wyzwania związane z pandemią. Zarząd doszedł do wniosku, że w miarę jak Disney rozpoczyna coraz bardziej złożony okres transformacji branży, Bob Iger ma wyjątkową pozycję, by poprowadzić firmę przez ten kluczowy okres - powiedziała prezes zarządu Susan Arnold w oficjalnym ogłoszeniu.

GramTV przedstawia:

Rezygnacja Chapeka wiąże się z niezadowalającymi wynikami Disneya z niedawno opublikowanego raportu za trzeci kwartał. Firma kolejny raz zanotowała straty w segmencie streamingu, pomimo rosnącej liczby subskrybentów. Inwestorzy zareagowali błyskawicznie sprzedając swoje udziały, przez co cena akcji z niecałych 100 dolarów spadła do poziomu 86 dolarów. Niedługo później Chapek ogłosił cięcie kosztów oraz nadchodzącą reedukację etatów.

Bob Iger w mailu do pracowników napisał o ogromnej wdzięczności i pokorze, z którą znów będzie mógł prowadzić firmę przez kolejne dwa lata. Wspominał również o głównym celu Disneya, którym jest „dawanie ludziom radości poprzez wspaniałe historie, które są inspiracją każdego dnia”. W komunikacie nie wspomniał o Chapeku, z którym miał burzliwe relacje po oddaniu mu władzy w firmie.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!