Koniec z serią FIFA? Electronic Arts zarejestrowało nową nazwę

Mikołaj Ciesielski
2021/10/12 09:00
0
0

Niewykluczone, że kolejna odsłona popularnego cyklu gier sportowych od EA Sports pojawi się na rynku pod innym tytułem.

Koniec z serią FIFA? Electronic Arts zarejestrowało nową nazwę

W zeszłym tygodniu Electronic Arts chwaliło się, że FIFA 22 zaliczyła rekordowy dla serii debiut. Amerykańska firma ujawniła także, że rozważa zmianę nazwy popularnego cyklu. Okazuje się, że rewolucja może nadejść szybciej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Wydawca zdecydował się bowiem zastrzec tytuł „EA Sports FC” i niewykluczone, że w przyszłości to właśnie pod taką nazwą znana będzie seria gier piłkarskich od EA.

Wnioski zostały odnalezione w urzędach rejestrujących zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na terenie całej Unii Europejskiej. Dokumenty zostały złożone we wspomnianych miejscach odpowiednio 1 oraz 4 października, a więc kilka dni przed publikacją komunikatu, w którym Electronic Arts ujawniło, że rozważa zmianę nazwy serii FIFA.

Amerykańska firma nie skomentowała całej sytuacji, dlatego nie mamy pewności, czy kolejna odsłona cyklu pojawi się na rynku pod nową nazwą, czy wydawca, rejestrując nową nazwę, zabezpiecza się jedynie na przyszłość. Z pewnością będzie to jednak duża zmiana, ponieważ seria FIFA jest obecna na rynku gier wideo od 1994 roku.

Warto również dodać, że miłośnikom wirtualnej piłki nożnej od EA Sports nazwa „EA Sports FC” nie powinna być obca. Od 2011 do 2018 roku w grach serii FIFA pod taką właśnie nazwą dostępne były specjalne punkty, które pozwalały graczom odblokowywać różnego rodzaju dodatki jak np. nowe buty, piłki czy też bonusy do trybu kariery.

Na koniec przypomnijmy, że najnowsza odsłona serii FIFA, czyli FIFA 22, dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat tegorocznej części popularnej serii gier sportowych od Electronic Arts, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: FIFA 22 – recenzja gry, która wywraca gameplay do góry nogami.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!