Those About To Die na pełnym zwiastunie. Anthony Hopkins w efektownym serialu o gladiatorach

Krzysztof Żołyński
2024/06/14 18:30
1
0

W sieci pojawił się pełny zwiastun nowego, epickiego serialu, z główną rolą Anthony’ego Hopkinsa, noszącego tytuł Those About To Die.

Anthony Hopkins wciela się w rzymskiego cesarza Wespazjana, a towarzyszy mu znakomita obsada: Dimitri Leonidas jako Scorpus, Jojo Macari, Gabriella Pession, Iwan Rheon, Sara Martins-Court, Moe Hashim, David Wurawa, Tom Hughes, Lara Wolf, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Rupert Penry-Jones i Angeliqa Devi.

Those About To Die na pełnym zwiastunie. Anthony Hopkins w efektownym serialu o gladiatorach

Tytuł serialu jest nawiązaniem do klasycznego rzymskiego wyrażenia Ave Imperator, morituri te salutant. Seria jest kroniką świata gladiatorów w starożytnym Rzymie. I chociaż nie ma związku z filmem Gladiator, Ridleya Scotta, który ukaże się jeszcze w tym roku, to jego twórcy z pewnością chcą, żebyśmy tak myśleli.

Those About To Die na pełnym zwiastunie

Niektóre odcinki wyreżyserował Roland Emmerich, a zdjęcia kręcono w studiu Cinecittà w Rzymie. Serial stworzył Robert Rodat, mający na koncie scenariusz do serialu telewizyjnego Falling Skies. Scenariusz serialu Those About To Die powstał na podstawie książki Daniela P. Mannixa pod tym samym tytułem.

Panem et Circenses – Chleba i rozrywki! Rzym w 79 roku n.e. to centrum Imperium Rzymskiego i najbogatsze miasto na świecie. To też miejsce, gdzie znudzone i coraz bardziej agresywne społeczeństwo utrzymywane jest w ryzach dzięki darmowemu jedzeniu i spektakularnej rozrywce. Serial Those About to Die odkrywa świat igrzysk, charakteryzujący się żądzą krwi, chciwością, dążeniem do władzy i korupcją. Na Circus Maximus panują cztery korporacje patrycjuszów – frakcje Niebieskich, Czerwonych, Białych i Zielonych, które kontrolują najcenniejsze udziały. W miarę jak gusta mieszkańców Rzymu stają się bardziej wyrafinowane i krwiożercze, pojawia się potrzeba nowego stadionu – Koloseum. Jego olbrzymia skala oraz rozwijający się podziemny świat zakładów rozszerzają jego wpływy. Pod trybunami tysiące ludzi pracuje i mieszka, wśród nich są ci, którzy umrą na arenie igrzysk. – czytamy w oficjalnym opisie serialu.

GramTV przedstawia:

Amerykańska premiera została zaplanowana na 18 lipca, a dzień później będzie dostępny także w Polsce i pojawi się na platformie Amazon Prime.

Komentarze
1
MisioKGB
Gramowicz
15/06/2024 16:12

Serial może być dobry, ale ta muzyka do trailera mega nietrafiona