Terraria – aktualizacja 1.4.5 wprowadzi ciekawą nowość. Poznaliśmy szczegóły

Wincenty Wawrzyniak
2024/01/28 10:55
1
1

Deweloperzy ujawnili kolejne szczegóły aktualizacji 1.4.5, która ma wprowadzić naprawdę interesujące zmiany.

Historia gry Terraria to prawdopodobnie jedna z tych najlepszych w branży. Nie wiem, czy pamiętacie, ale pierwotnie jeszcze w październiku 2020 roku, a więc ponad trzy lata temu, informowaliśmy was, że wspomniana produkcja otrzymała swoją ostatnią aktualizację.

Nic bardziej mylnego, ponieważ mamy dziś końcówkę stycznia 2024 roku, a przedstawiciele studia Re-Logic zaprezentowali plany rozwoju swojego dzieła, zapowiadając, że do Terrarii trafi sporo nowości usprawniających rozgrywkę w ramach aktualizacji 1.4.5.

Terraria – aktualizacja 1.4.5 wprowadzi ciekawą nowość. Poznaliśmy szczegóły

Terraria z ciekawymi nowościami. Patch 1.4.5

Po pierwsze, w styczniowym odcinku Terraria: State of the Game deweloperzy zaprezentowali nowe narzędzie o nazwie Axearang, które znacząco ułatwi nam ścinanie drzew. Jak bowiem sugeruje sama nazwa, jest to w zasadzie bumerang, tyle że zdolny do łatwego przecięcia nawet kilku pni po wyrzuceniu go, a po wszystkim będzie oczywiście do nas automatycznie wracał. W dużym skrócie: będzie to definitywnie jeden z najszybszych sposobów na pozyskiwanie tego podstawowego surowca w grze.

GramTV przedstawia:

Po drugie, jeśli chodzi o wersje produkcji na konsole i urządzenia mobilne, użytkownicy tych platform doczekają się z kolei narzędzia pozwalającego na automatyczne zbieranie oraz przechowywanie różnych przedmiotów w skrzyniach. Twórcy udostępnili filmik, na którym możemy zobaczyć działanie taśmowego przenośnika, który transportuje wrogów w stronę wieżyczek, a następnie otrzymane z nich materiały umieszcza w podstawionych skrzyniach.

I wreszcie po trzecie, aktualizacja ma wprowadzić „Slimevolution”, aczkolwiek tutaj Re-Logic zdecydowało się nie ujawniać szczegółów. Możemy jedynie domyślać się, że oznacza to przeciwników potrafiących dostosować się do środowiska, co widać na załączonych w ogłoszeniu gifach (oraz co słusznie zasugerowali dziennikarze serwisu PCGamesN).

Terraria z ciekawymi nowościami. Patch 1.4.5, Terraria – aktualizacja 1.4.5 wprowadzi ciekawą nowość. Poznaliśmy szczegóły

Przypomnijmy, że Terraria w pierwszej kolejności pojawiła się 16 maja 2011 na komputerach osobistych, w kolejnych latach sukcesywnie debiutując na pozostałych platformach sprzętowych.

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
28/01/2024 11:53

Już chociaż nie próbują twierdzić, że to ostatnia aktualizacja :D

Gra jest świetna