Szef Ubisoftu: przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft to „dobra wiadomość”

Krzysztof Żołyński
2023/07/23 20:15
4
1

Dyrektor generalny Ubisoft, Yves Guillemot, skomentował ofertę przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, stwierdzając, że potwierdza ona decyzję Ubisoftu o rozszerzeniu działalności na gry mobilne.

W czasie ostatniej rozmowy z inwestorami padło pytanie o opinię na temat fuzji i Microsoftu z Activision Blizzard i decyzję dotyczącą zachowania niezależności Ubisoftu podczas konsolidacji branży.

Szef Ubisoftu: przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft to „dobra wiadomość”

Myślę, że to dobra wiadomość, że transakcja może się odbyć, ponieważ naprawdę pokazuje siłę własności intelektualnej i kierunek, w którym zmierza branża. Tak więc w przyszłości będzie wiele możliwości dla wszystkich firm. Pokazuje również wartość IP, które mogą być teraz na konsolach i komputerach osobistych, ale także mobilnych i stać się światowymi markami. Microsoft twierdzi, że mobilna część umowy Activision jest ważna, więc wszystkie inwestycje, które podejmujemy, aby być silniejszym na urządzeniach mobilnych, a więc nasze inwestycje wspomogą wzrost wartości naszej firmy. – odpowiedział Yves Guillemot.

Yves Guillemot – Ubisoft postępuje słusznie

Stwierdzenie to pada w czasie, kiedy Ubisoft odnotował dziewięcioprocentowy spadek sprzedaży w porównaniu z zeszłym rokiem, ale także po zapowiedzi wprowadzenia na rynek 10 nowych gier, wśród których są Rainbow Six Mobile oraz mobilne Assassin's Creed: Codename Jade.

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
Silverburg
Gramowicz
24/07/2023 11:15

Czy to nie ten sam Ubisoft, który niczym emerytowana pani do towarzystwa kręci się pod latarnią i nikt jej nie chce? Opinia Ubi jest tak sama wartościowa, co opinia McDonalds o tym, że jedzenie hamburgerów jest zdrowe.

dariuszp
Gramowicz
24/07/2023 10:09
Niakadan napisał:

Gry mobilne fuj trzeba wytępić gry mobilne 

Gry mobilne same w sobie nie są złe. Odpal sobie takiego KOTOR-a i będzie Ci się na mobilce grało w niego równie dobrze co kiedyś na PC.

Ostatnio w pociągu w podróży przechodziłem sobie klasyczne Emergency które jest dostępne na mobilkach. Jedna z pierwszych misji była zabawna bo tam ratowałeś ludzi z wykolejonego pociągu.

Też polecam np. Into The Breach. Taktyczną grę która zrobiła furorę i jest w pełni grywalna na mobilkach.

Gry mobilne są OK tak długo jak trzymasz się z daleka od gier f2p i gacha.

Fun_g_1_2_3
Gramowicz
23/07/2023 22:12
Niakadan napisał:

Gry mobilne fuj trzeba wytępić gry mobilne 

Aby wytępić gry mobilne to trzeba najpierw wytępić znaczną część ludności w Azji.

Jakieś 55% graczy to Azjaci, Europa i Afryka to 30%, a Ameryka 15%.

Prędzej wytępią Amerykańsko-Europejskie gry niemobilne niż Azjatycką mobilną żyłę złota.
Trwa Wczytywanie