Niezależne Loop Hero dalej popularne. Twórcy chwalą się wynikami sprzedaży

Mikołaj Ciesielski
2021/03/12 08:50

Deweloperzy oraz wydawca mogą być zadowoleni z tego, jak gra poradziła sobie w pierwszym tygodniu po premierze.

Niezależne Loop Hero dalej popularne. Twórcy chwalą się wynikami sprzedaży

Loop Hero, którego wydawcą jest Devolver Digital, zadebiutowało na Steamie 4 marca. Już po 24 godzinach twórcy ze studia Four Quarters poinformowali, że po ich grę sięgnęło ponad 150 tysięcy osób. To jednak nie koniec, ponieważ wczoraj ujawniono, że w pierwszym tygodniu po premierze sprzedaż Loop Hero przekroczyła 500 tysięcy egzemplarzy.

Trzeba przyznać, że to fenomenalny wynik, jak na produkcję niezależną, a wydawca oraz deweloperzy mają prawo do zadowolenia. Warto także dodać, że Loop Hero znajduje się obecnie na czwartym miejscu na liście bestsellerów Steama, a użytkownicy platformy Valve wystawili produkcji studia Four Quarters łącznie ponad 8,5 tysiąca opinii, z czego aż 94% jest pozytywnych.

Przypomnijmy, że Loop Hero dostępne jest wyłącznie na komputerach osobistych. Gra utrzymana jest w klimatach mrocznego fantasy i łączy w sobie elementy roguelite, strategii oraz karcianki. Podczas rozgrywki przemierzamy generowane losowo poziomy, a łupy zdobyte podczas wyprawy wydajemy na różnego rodzaju ulepszenia, dzięki czemu każde kolejne podejście jest nieco łatwiejsze.

W trakcie zabawy wykorzystujemy również talię kart do tworzenia ścieżki, po której się poruszamy. Loop Hero oddaje do dyspozycji graczy kilka klasycznych dla fantasy klas postaci, a każda z nich wyróżnia się unikalnymi zdolnościami.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!