Loop Hero podbija Steama. Świetne opinie i duża popularność gry Four Quarters

Mikołaj Ciesielski
2021/03/06 11:30

Deweloperzy oraz wydawca mają powody do zadowolenia.

Loop Hero podbija Steama. Świetne opinie i duża popularność gry Four Quarters

Loop Hero zapowiedziano podczas The Game Awards 2020. Produkcja studia Four Quarters, której wydawcą jest Devolver Digital, zadebiutowała w ostatni czwartek (4 marca) na Steamie i z miejsca podbiła serca użytkowników platformy Valve. Po zaledwie 24 godzinach od premiery twórcy poinformowali, że po ich grę sięgnęło ponad 150 tysięcy osób.

To jednak nie wszystko. W chwili pisania tej wiadomości Loop Hero posiada ponad 2 tysiące opinii na Steamie, a aż 96% z nich jest pozytywnych. Produkcję studia Four Quarters docenili również branżowi dziennikarze. Tytuł może pochwalić się średnią ocen na poziomie 85% (na podstawie 22 recenzji) w serwisie OpenCritic.

Loop Hero jest niezależną produkcją utrzymaną w klimatach mrocznego fantasy, która łączy w sobie elementy roguelite, strategii oraz karcianki. Spokój mieszkańców zostaje zburzony przez złowieszczego Licza, który wrzucił świat w ponadczasową pętlę i pogrążył wszystko w chaosie.

Podczas rozgrywki przemierzamy generowane losowo poziomy, a łupy zdobyte podczas wyprawy wydajemy na różnego rodzaju ulepszenia, dzięki czemu każde kolejne podejście jest nieco łatwiejsze. W trakcie zabawy wykorzystujemy również talię kart do tworzenia ścieżki, po której się poruszamy. Loop Hero oddaje do dyspozycji graczy kilka klasycznych dla fantasy klas postaci, a każda z nich wyróżnia się unikalnymi zdolnościami.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
lnsane
Gramowicz
07/03/2021 22:39

Najpierw jakieś V-cośtam, co samo niszczy save'y "podbija steama", teraz jakieś śmieszne indie... Sponsorowane artykuły zaczynają być męczące...Na komórki mało która gra ma mniej niż 4.0/5. Tak dobre są? Nie, wiele z nich ma "oceń nas na 5 i dostań [coś zupełnie bezwartościowego] jako "nagrodę"". Nie od dziś też wiadomo, że na steamie można kupić opinię...

vonYoYo
Gramowicz
06/03/2021 22:13

No Polish = no fun.