Świat według Kiepskich jako bajka Disneya. Musicie to zobaczyć

Radosław Krajewski
2023/05/13 14:00
1
1

Tego Mariana Paździocha już nie odzobaczycie.

Świat według Kiepskich oficjalnie zakończył się w listopadzie ubiegłego roku po 23 latach emisji. W marcu widzowie mogli zobaczyć specjalny odcinek, który miał być hołdem dla zmarłego Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa. Widzowie jednak skrytykowali epizod za przywrócenie do życia Mariana Paździocha i Arnolda Boczka przy pomocy technologii deepfake’u. Serial wciąż jest jednak żywy wśród fanów i jeden z widzów przedstawił swoją wizję, jak mógłby wyglądać Świat według Kiepskich, gdyby był animacją.

Świat według Kiepskich jako bajka Disneya. Musicie to zobaczyć

Świat według Kiepskich jako serial animowany

Za film odpowiada Trojtek, który przedstawił disneyowską wersję Ferdka, Paździocha, Boczka, Waldusia, Halinki, Heleny, Marioli, babki Rozalii, czy listonosza Edzia. I chociaż animacji daleko do tej, którą możemy oglądać w produkcjach Disneya, to jednak zaproponowany styl graficzny rodem z gier przygodowych sprzed dwudziestu lat ma w sobie coś urzekającego.

Tym bardziej w projektach Mariana Paździocha, który najwyraźniej pożyczył hantle od Waldusia, aby trochę „przypakować”. Ciekawie prezentuje się również Edzio, ale najbardziej podobni do swoich oryginalnych odpowiedników są zdecydowanie Arnold Boczek i Mariola.

GramTV przedstawia:

Na uwagę zasługują również tła, na którym pojawiają się doskonale znane postacie ze Świata według Kiepskich. Możemy więc zobaczyć, jak w animowanej wersji wyglądałby salon Kiepskich, kuchnia, korytarz kamienicy, czy też słynne drzwi do ubikacji. Materiał zobaczycie poniżej.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
13/05/2023 14:11

Nawet OK.