FIFA 22 bez Realu Madryt czy FC Barcelony? Superliga może bardzo namieszać

Wincenty Wawrzyniak
2021/04/19 19:00
0
0

Stworzenie tak zwanej Superligi może nieźle namieszać nie tylko w świecie piłki nożnej, ale również w świecie gier wideo.

W minioną niedzielę dziennikarze New York Times poinformowali o planach utworzenia tak zwanej Superligi (European Super League) przez dwanaście najpotężniejszych klubów piłkarskich Europy. Okazuje się jednak, że informacja wstrząsnęła nie tylko światem piłki nożnej, ale również gier wideo. Jak podaje serwis Dexerto, Superliga może nieźle namieszać przede wszystkim w firmie Electronic Arts oraz kolejnej odsłonie kultowej serii FIFA. Projekt miałby bowiem zastąpić istniejącą obecnie Ligę Mistrzów.

FIFA 22 bez Realu Madryt czy FC Barcelony? Superliga może bardzo namieszać

Najsilniejsze kluby naszego kontynentu grałyby w oparciu o system każdy z każdym, aby na koniec zmierzyć się ze sobą w fazie pucharowej. Równocześnie wszystkie zespoły grałyby w swoich krajowych ligach. UEFA szybko zareagowała na te wieści, wystosowując oficjalne oświadczenie. Organizacja wyraziła w ten sposób swoje niezadowolenie i zaznaczyła, że wspólnie z większością związków krajowych będzie dążyć do zablokowania całego procesu. W oświadczeniu czytamy również, że jeżeli Superliga rzeczywiście powstanie, to wszystkie kluby, które staną się jej częścią, zostaną wyrzucone z rozgrywek w swoich ligach, zaś piłkarze mogą nawet zostać wykluczeni z międzynarodowej rywalizacji.

GramTV przedstawia:

Jeśli natomiast chodzi o serię FIFA, a konkretnie grę FIFA 22, musimy pamiętać, że Electronic Arts korzysta z licencji na używanie nazw drużyn piłkarskich, stadionów, rozgrywek oraz zawodników – w tym mieści się właśnie Liga Mistrzów czy Liga Europy oraz Mistrzostwa Świata i Europy. Jeśli wspomniana Superliga powstanie, dwanaście zespołów, które byłyby częścią nowej struktury (jak chociażby Real Madryt, Manchester United czy Liverpool) oraz grający w nich piłkarze mogą do gry nie trafić.

Taki scenariusz potwierdził również Gabriele Gravina, prezydent włoskiej federacji (Italian Football Federation). Mężczyzna wyraźnie zaznaczył: wszystkie kluby Superligi opuszczą serię gier FIFA począwszy od premiery FIFA 22. Mowa tutaj o: Manchester United, Liverpool, Arsenal, Manchester City, Chelsea, Tottenham, FC Barcelona, Real Madryt, AC Milan, Juventus, Inter Mediolan oraz Atletico Madryt. Oczywiście, na ten moment pozostaje czekać na oficjalne stanowisko Electronic Arts. Nie wygląda to jednak dobrze.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!